Патріарх Філарет вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2022 року – восьма річниця загибелі Героїв Небесної Сотні, коли пролилася кров невинних людей в самому серці України – у Києві.

Наш священний обов’язок пам’ятати подвиг людей, які віддали свої життя заради вільного і гідного майбутнього свого народу.

Сьогодні, у неділю, в усіх храмах Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулися заупокійні богослужіння за невинно убієнними синами і дочками українського народу.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, після Божественної літургії, звершив панахиду за упокій душ Героїв Небесної Сотні у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Після богослужіння у соборі Патріарх Філарет разом з духовенством прибув на алею Героїв Небесної Сотні, що на вулиці Інститутській біля Майдану Незалежності, де відвідав Меморіал на честь загиблих Героїв. Біля пам’ятного дерев’яного хреста Предстоятель Київського Патріархату здійснив молитву за упокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності, запалив лампаду та поклав квіти в пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Його Святість також оглянув меморіал на честь Героїв Небесної Сотні та закликав Боже благословення на присутніх киян і гостей столиці, які прибули вшанувати пам’ять загиблих активістів Революції Гідності.

День Героїв Небесної Сотні відзначається щороку 20 лютого. Упродовж 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорсткіші протистояння між силовиками та учасниками Революції Гідності. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. 17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. 105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Вічна пам’ять Героям, які віддали своє життя за свободу і незалежність нашої Батьківщини – України.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відзначив відомого хірурга Анатолія Радзіховського

22.02.2022
22 лютого 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з відомим хірургом, академіком, професором Національного університету охорони здоров’я імені П. Л. Шупика МОЗ України Радзіховським Анатолієм Павловичем. Поділитися дописом: