Патріарх Філарет вшанував пам’ять Тараса Шевченка

9 березня 2021 року, в 207-у річницю з дня народження генія українського народу, видатного поета й художника – Тараса Григоровича Шевченка, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, разом з духовенством, поклав квіти біля пам’ятника великого кобзаря у Києві.

Після покладання квітів Патріарх зі священниками заспівали Тарасу Григоровичу вічну пам’ять.

Сьогодні у храмах Української Православної Церкви Київського Патріархату підносяться молитви за спокій душі українського кобзаря. Зокрема, у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі панахиду за Тарасом Шевченком очолив керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій у співслужінні настоятеля храму протоієрея Бориса Табачека та духовенства.

Тарас Шевченко став моральним наставником нашого народу. Постать великого кобзаря, без сумніву, є однією з найбільш значущих в нашій історії та об’єднує різні покоління українців крізь століття і навіть континенти. Адже завдяки силі та мудрості слова Тараса Шевченка – про самобутню українську культуру знають в усьому світі. Творчість та життєва позиція Тараса Шевченка завжди єднали українців навколо боротьби за цінності свободи та справедливості.

Творчість кобзаря – його думки, мрії, тривоги надихали покоління борців за незалежність нашої Батьківщини, і надихають сьогодні. У його щирому, проникливому слові закладена волелюбна українська душа. А його мудрі настанови завжди будуть поруч з нами, які б випробування не траплялися на нашому шляху.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Архиєпископ Андрій взяв участь у відкритті виставки пам'яті загиблих захисників України у смт. Калинівці на Київщині

11.03.2021
10 березня 2021 року, з благословення Святійшого Патріарха Філарета та на запрошення голови парафії преподобного Амфілохія Почаївського села Скибин Володимира Скорика, архиєпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій взяв участь у відкритті виставки «СІВЕРЩИНА. БЛОКПОСТ ПАМ’ЯТІ», що відкрилася в будинку культури смт. Калинівка Броварського району Київської області. Поділитися дописом: