Патріарх Філарет взяв участь у нагородженні найкращих медиків України орденами та медалями святого Пантелеймона

9 серпня 2021 року, у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, у Києві нагородили найкращих лікарів та медичних працівників орденами і медалями святого Пантелеймона.

Перед церемонією нагородження відбулося засідання Поважної Ради відзнаки за професіоналізм та милосердя “Орден святого Пантелеймона”. Участь у заходах взяв Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Розпочав засідання Голова Поважної Ради п. Василь Князевич, після чого було заслухано лічильну комісію щодо результатів голосування Поважної Ради у 2021 році та затверджено результати. Від імені всіх присутніх Святійший Патріарх Філарет привітав члена Поважної Ради митрополита Філарета (Кучерова) та екс-Міністра охорони здоров’я України Зоряну Скалецьку з днем народження, який іменинники відзначають 9 серпня. Після засідання, яке відбулося у залі Вченої ради НМУ ім. О.О. Богомольця, члени Поважної Ради поклали квіти до пам’ятника українському кобзареві Т.Г.Шевченку.

Згодом, у столичному виставковому центрі «Парковий», розпочалася церемонія нагородження переможців конкурсного відбору на присудження Відзнак за професіоналізм та милосердя “Орден Святого Пантелеймона” та “Медаль Святого Пантелеймона”. Урочистий захід відвідав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, який також є членом Поважної Ради Відзнаки.

Нагороди отримали 11 медичних працівників. Серед них – професіонали з великим досвідом і молоді амбітні медики, лікарі і медсестри, військові хірурги і педіатри, ті, хто рятує від коронавірусу і хто займається науковими дослідженнями.

Орден Святого Пантелеймона отримали переможці в номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України” (для іноземців). Цього року вперше було введено дві нові номінації – «Найкращий управлінець в галузі охорони здоров’я» і «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я».

Орден Святого Пантелеймона в номінації “Найкращий лікар” отримав полковник медичної служби, начальник клініки абдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону Анатолій Ордатій.

Медаллю Святого Пантелеймона були нагороджені молоді медики у номінаціях – “За лікарське мистецтво”, “За турботу і ласку до хворого”, “За наукові розробки в медицині”.

Лауреати в номінаціях, які не стали переможцями, отримали дипломи.

Відзнака має тривалу історію. У 2009 р. Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній і громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена і отримала благословення Предстоятелів трьох найбільших християнських Церков України. Одним із засновників відзнаки за професіоналізм та милосердя “Ордену святого Пантелеймона” є Святійший Патріарх Філарет. Урочиста церемонія нагородження щорічно проходить 9 серпня у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Відзнака є найвищою громадською нагородою для медиків за професіоналізм і милосердя в Україні. Її ще називають «Оскаром» у медицині.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет зустрівся з відомим донецьким журналістом Ігорем Зоцем

10.08.2021
Святійший Патріарх Філарет, у своїй резиденції, прийняв відомого журналіста, колишнього редактора газети «Донеччина» Ігоря Зоца. Поділитися дописом: