Патріарх Філарет взяв участь у нагородженні найкращих медиків України орденами та медалями святого Пантелеймона

9 серпня 2020 року, у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, у Києві нагородили найкращих лікарів та медичних працівників орденами і медалями святого Пантелеймона.

Перед церемонією нагородження відбулося засідання Поважної Ради відзнаки за професіоналізм та милосердя “Орден святого Пантелеймона”. Як постійний член Поважної Ради, участь у заходах взяв Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Розпочав засідання Голова Поважної Ради п. Василь Князевич, після чого було заслухано лічильну комісію щодо результатів голосування Поважної Ради у 2020 році та затверджено результати. Після засідання, яке відбулося у залі Вченої ради НМУ ім. О.О. Богомольця, члени Поважної Ради поклали квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Потім, у столичному виставковому центрі «Парковий», розпочалася церемонія нагородження переможців конкурсного відбору на присудження Відзнак за професіоналізм та милосердя “Орден Святого Пантелеймона” та “Медаль Святого Пантелеймона”.

Святійший Патріарх Філарет у своєму слові до присутніх розповів про життєвий шлях великомученика Пантелеймона і, на прикладі віри святого, підкреслив, що лікар має великий успіх у своєму служінні тоді, коли живе з Богом і покладається на Нього. Тоді лікар завжди отримує допомогу від Бога.

«Святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Ми сьогодні його ім’я повторюємо безліч разів, але не всі знають хто він такий, коли він жив. Він жив в часи гоніння на християн у ІІІ столітті. Мати була християнкою, а батько язичником. Мати намагалась виховати його в християнській вірі, але померла рано і він залишився з батьком, а батько язичник. І привив йому віру язичницьку, але юнак був чесний, красивий і добра душа. Привертав до себе увагу навіть імператора. Сам він вчився медицині, а поруч з тим ходив біля дому пресвітера, а пресвітер його покликав до себе в дім і став його вчити християнській вірі. Пантелеймон сприймав це, бо мати його вчила з дитинства. І одного разу він йшов по вулиці і побачив дитину, яку змія вжалила і ця дитина померла. Він тоді звернувся до Бога і каже: «Господи, якщо ти є, то зроби так, щоб дитина ожила, а змія-єхидна померла». І сталось так: дитина ожила, а змія померла. І тоді Пантелеймон настільки укріпився у вірі в Ісуса Христа, як Сина Божого, що він лікуючи хворих, бо став лікарем, всю надію покладав на Бога. І тому, він не стільки лікував своїм мистецтвом, скільки допомогою Божою. І мені було дуже приємно чути сьогодні і не тільки сьогодні, що лікарі покладають свій успіх не тільки на своє мистецтво, а покладають на допомогу Божу. Допоможе Бог – людина вилікується. Не допоможе – і лікар не допоможе.

І ось, одного разу, з Пантелеймоном був інший випадок, коли імператор, який любив Пантелеймона, дізнавшись, що він християнин, кинув його у в’язницю. І одного разу, Пантелеймон запропонував йому покликати своїх чаклунів-лікарів, щоб вони вилікували сліпого. І ось вони зібрались: ідолопоклонники-лікарі і Пантелеймон, привели цього сліпого, якого лікували ці лікарі і не могли вилікувати. Тоді Пантелеймон каже їм: «Помоліться своїм богам, нехай вони вилікують». Помолились, а сліпий, як був сліпим, так і залишився. А тоді Пантелеймон помолився і сліпий став зрячим. Після цього Пантелеймон звернувся до імператора Максиміана і каже: «Так хто істинний Бог? Христос чи твої боги – Зевс, Артеміда та інші?». Тоді імператор віддав його на різні муки.

Так ось, я хочу підкреслити, що лікар тоді має великий успіх, коли йому допомагає Бог. Тоді і лікар виліковує за допомогою Божою, як сам великомученик і цілитель Пантелеймон. Тому, цього святого ми шануємо і орден на його честь ми вручаємо» – сказав Предстоятель Київського Патріархату.

Поважна Рада відзнаки, за участю представників регіональних рад, обрала по одному переможцю у таких номінаціях, як: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» (для іноземців).

“Орден святого Пантелеймона” у номінації “Найкращий лікар” отримав Нестор Середюк – професор кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринства Івано-Франківського національного медичного університету.

Також під час нагородження відзначили за професіоналізм та милосердя “Медаллю святого Пантелеймона” у таких номінаціях: “За лікарське мистецтво”, “За турботу та ласку до хворого”, «За наукові розробки в медицині».

Крім того, організатори вручили відзнаки «За видатні заслуги перед народом України» двом медикам.

Лауреати в номінаціях, які не стали переможцями, отримали дипломи.

Відзначимо, що громадська відзнака за професіоналізм та милосердя “Орден святого Пантелеймона” має професійно-фахову спрямованість і присуджується в Україні з 2009 року за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість та духовний розвиток українського народу і держави в цілому. Одним із засновників і постійним членом Поважної Ради “Ордену святого Пантелеймона” є Святійший Патріарх Філарет. Урочиста церемонія нагородження щорічно проходить 9 серпня у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Настоятель ставропігійної парафії у м.Філадельфія (США) протоієрей Богдан Згоба пожертвував книги до бібліотеки ВПБА

12.08.2020
Настоятель ставропігійної парафії святителя Миколая Чудотворця у м. Філадельфія (США) Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Богдан Згоба пожертвував першу партію книг до бібліотеки Волинської православної богословської академії. Поділитися дописом: