Патріарх Філарет зустрівся з директором історичного архіву України Ярославом Файзуліним

27 січня 2022 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прийняв у своїй резиденції директора Центрального державного історичного архіву України м. Києва, кандидата історичних наук Ярослава Файзуліна.

Ярослав Файзулін привітав Святійшого Патріарха з минулим днем народження, побажав міцного здоров’я, довгих років життя та вручив власні видання з історії України. «Ви непересічна історична постать в житті Церкви, вашу роль у змаганнях за автокефалію важко переоцінити», – заявив Файзулін.

Він, зокрема, розповів, що за часів національно-визвольних змагань 1917-20 років площа перед Володимирським собором Києва, де стільки десятиліть служить Патріарх Філарет, часто була місцем зборів патріотичних українських маніфестантів, що підтверджується архівними документами.

Директор Центрального державного історичного архіву України м. Києва також розповів про специфіку очолюваної установи та про рідкісні експонати, які там зберігаються.

«Те, що ви зберігаєте історичні документи, які відкривають справжню історію нашого народу, надзвичайно важливо. Сьогодні, як ніколи, необхідно доносити до людей правдиву, а не сфальшовану, історію. Росія переписувала наше минуле, а ми тепер повинні розповідати людям правду», – сказав Святійший Патріарх.

У свою чергу, Патріарх Філарет подякував директору головного державного історичного архіву за вітання, побажав плідної праці на ниві збереження вітчизняної історичної пам’яті та подарував видання Київської патріархії.

На зустрічі був присутній заслужений журналіст України Юрій Дорошенко.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет зустрівся з радником Черкаського міського голови

28.01.2022
28 січня 2022 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції прийняв радника Черкаського міського голови, керівника Черкаського обласної організації Радикальної партії Станіслава Коломійця. Поділитися дописом: