Патріарх Філарет зустрівся з головою Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан

13 березня 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з головою Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан.

Головним питанням, яке Патріарх Філарет підняв перед головою Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті було питання повернення державної реєстрації Київської Патріархії, як юридичної організації, яка незаконно, рейдерським чином, була знята з державної реєстрації через злочинні дії керівництва Православної Церкви України та чиновників у справах релігії часів попереднього Президента України П. Порошенка.

“Я дуже радий, що ми маємо можливість зустрітися і обговорити ті проблеми, які нас турбують. У нас є одна проблема і потреба її вирішення – повернення державної реєстрації. Ми, Київський Патріархат, існуємо, але не зареєстровані. Ми просимо вас – поверніть нам реєстрацію. Київську Патріархію зняли з реєстрації без нас, без нашого відома, незаконно. Нам не потрібно нової реєстрації, ми були зареєстровані, але нас незаконно зняли з реєстрації і цим дискримінують, порушуючи конституційні права великої кількості громадян України, вірян Київського Патріархату. Державна влада не повинна узаконювати беззаконня” – сказав Патріарх.

Патріарх висловив тверду надію, що, не дивлячись на кричущу несправедливість, дискримінацію і порушення прав парафіян – Українська Православна Церква Київського Патріархату буде існувати, розвиватись і надалі звершувати свою спасительну місію у своєму служінні на славу Божу і на благо українського народу. А всі труднощі і гоніння, з Божою допомогою, Церква переживе і вийде переможницею.

“Київський Патріархат є і буде, він має майбутнє, бо це є незалежна Українська Церква. В незалежній державі має бути незалежна Церква. Це є правда, а правда завжди перемагає” – запевнив Патріарх.

Сторони обговорили широке коло питань, що складають взаємний інтерес. Зокрема, мова йшла про складну ситуацію, яка склалась в Українському православ’ї та шляхи її вирішення. Також було обговорено міжцерковні, міжрелігійні та державно-церковні відносини в Україні.

На завершення зустрічі Предстоятель Київського Патріархату подарував гостям Біблії українською мовою, переклад якої був звершений самим Патріархом.

У зустрічі також взяли участь відповідальні працівники Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відзначив церковними нагородами представників Національного форуму «Трансформація України»

14.03.2021
14 березня, в Україні відзначається День добровольця. Цей день був установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань. Поділитися дописом: