Патріарх Філарет зустрівся з головою Союзу юристів України Святославом Піскуном

2 лютого 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з колишнім Генеральним прокурором України, головою Союзу юристів України Святославом Піскуном.

Патріарх Філарет за підтримку Української Православної Церкви Київського Патріархату нагородив Святослава Піскуна орденом святого рівноапостольного князя Володимира.

У свою чергу, Святослав Піскун привітав Святійшого з минулим 94-річчям і, відповідно до рішення виконкому Союзу юристів України, вручив орден цієї організації «За заслуги». «Це відзнака нашої загальноукраїнської юридичної спільноти для Вас, як нашому молитовному та духовному пастирю, який надзвичайно багато зробив для незалежності та державності України», – сказав голова СЮУ. Він розповів, що нещодавно повернувся зі Сполучених Штатів Америки, де, крім усього, спілкувався з єпископом Філадельфійським УПЦ Київського Патріархату Лукою (Згобою). «Я наочно переконався, що у США УПЦ Київського Патріархату має високий авторитет. Вона там існує та активно розвивається. Ваша Церква на тому континенті має статус юридичної особи (на жаль, чого позбавлена в Україні). Я мав змогу спілкуватися на високому рівні з владною та юридичною елітою США і вони з великою повагою відгукуються про Київський Патріархат і про Вас особисто», – сказав Святослав Піскун.

«Сьогодні в Україні Православна Церква розділена на три конфесії. А має бути одна Церква, незалежна ні від кого, яка служитиме Богові та виключно інтересам українського народу. Це сприятиме швидшій перемозі України над російським агресором і об’єднуватиме наше суспільство», – сказав Святійший Патріарх Філарет.

Сторони також обговорили суспільно-політичну, міжконфесійну ситуацію в Україні, відзначили важливість повернення статусу юридичної особи Київському Патріархату, як єдиної Церкви, справді незалежної, ні від Москви, ні від Константинополя.

Під кінець розмови Святійший Владика на згадку подарував гостю видання Київської Патріархії.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Єпископ Філадельфійський Лука відвідав нову парафію, яка допомагає українським біженцям

2.02.2023
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета, у неділю 29 січня 2023 р., єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука очолив Божественну літургію на парафії святого апостола і євангеліста Луки в районі Норд Іст міста Філадельфії (США). Парафія була відкрита минулого року, рівно три місяці тому. Поділитися дописом: