Патріарх Філарет зустрівся з матерями заручників та безвісти зниклих захисників України

18 травня 2021 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з матерями зниклих безвісти та заручників військовслужбовців – захисників України. У зустрічі також взяли участь голова Всеукраїнської спілки матерів і родичів учасників АТО “Берегиня” Алла Макух та волонтер Анастасія Голішевська.

Матері військовополонених поділилися з Патріархом своїм горем, розповіли про намагання, впродовж останніх 6 років, визволити своїх рідних з полону, про свій шлях, який вони пройшли у пошуках своїх дітей.

Жінки подякували Патріарху за його багаторічне жертовне архіпастирське служіння, як духовного провідника українського народу. Його Святості було вручено подяку Всеукраїнської спілки матерів і родичів учасників АТО “Берегиня” за молитви і всебічну підтримку.

Як зазначила Лідія Місюренко, мати заручника, волонтера Бориса Місюренко: «в час, коли Україні, українському народу, потрібна підтримка, Ви не залишилися осторонь! Ваша молитовна підтримка за мир в Україні, український народ, сім’ї, які втратили найближчих в цій неоголошеній війні, є надзвичайно важливою».

«Ми, матері, які чекають своїх синів та продовжують боротьбу за звільнення всіх заручників та пошук безвісти зниклих на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, молимо Бога за Вас з шаною та вдячністю, що не залишаєте нас у ці години горя», – звернулась до владики мати заручника Руслана Сугака, пані Олена.

У своєму зверненні до присутніх, Предстоятель Київського Патріархату розповів про духовну місію Церкви, капеланське служіння, висловив слова підтримки матерям та наголосив на важливості віри і молитви за заручників та зниклих безвісти.

Наші військові, зокрема і Ваші сини, це кращі сини України. Вони своїм подвигом виявляють найбільшу любов до ближнього, до свого народу, коли, ризикуючи своїм життям, захищають Батьківщину від нашестя ворожого… Треба вірити і молитись, у Бога немає нічого неможливого. Ваша віра спасе тих, кого Ви любите” – запевнив Святійший владика.

Під час зустрічі, на прохання матерів наших захисників, Патріарх благословив скласти додаткове молитовне прохання за пошук безвісти зниклих, звільнення заручників та щоб Господь Бог укріпляв їхні сім’ї, і виголошувати його за богослужінням під час молебнів.

Дякуючи воїнам за подвиг захисту Батьківщини, Патріарх Філарет вручив їхнім матерям медалі “За жертовність і любов до України”. Церковними відзнаками були нагороджені:

– Олександр Макух, боєць батальону “Кривбас”, який потрапив до полону в районі Дебальцева й пробув там більше року, повернувся додому в лютому 2016 року;

– Руслан Сугак, потрапив у полон після боїв за місто Іловайськ у Донецькій області в серпні 2014 року, але досі невідомо, де він знаходиться;

– Борис Місюренко, волонтер, потрапив в заручники “ЛНР” у 2014 році, але досі невідомо, де він знаходиться;

– Юрій Карпов, боєць 93-ї механізованої бригади, вважається зниклим безвісти в Іловайському “коридорі”;

– Володимир Свірський, військовослужбовець Збройних Сил України, який потрапив у полон 24 серпня 2014 року на День Незалежності України, заручник без встановленого місця утримання;

– Олег Карпов, боєць 40-го батальйону, який потрапив у полон в серпні 2014 року поблизу Іловайська, заручник без встановленого місця утримання;

– Руслан Золотаренко, боєць 40-го батальйону, який потрапив у полон в серпні 2014 року поблизу Іловайська, заручник без встановленого місця утримання;

– Максим Місюренко, син полоненого, військовослужбовець ЗСУ, який перебуває на фротні більше 6 років, захищаючи Батьківщину.

Патріарх Філарет подарував присутнім акафісти з молитвою і житієм, та іконки святої великомучениці Варвари, яка є заступницею від несподіваної смерті.

Предстоятель закликав на кожну маму Боже благословення і запевнив у своїх молитвах за звільнення всіх полонених і знайдення зниклих безвісти. “Бажаю, щоб Господь допомагав, зміцнював своєю благодаттю Вас і Ваших рідних, укріпляв любов до них. Нехай Ваша скорбота, якнайшвидше, перетвориться на радість, коли Ваші сини повернуться додому” – сказав Патріарх.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді до Президента України Володимира Зеленського щодо незаконного зняття з державної реєстрації Київської Патріархії

19.05.2021
Звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо незаконного зняття з державної реєстрації Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату Поділитися дописом: