Патріарх Філарет зустрівся з народним депутатом Ольгою Василевською-Смаглюк

9 березня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарету у своїй резиденції зустрівся з народним депутатом України від фракції «Слуга народу» Ольгою Василевською-Смаглюк.

Сторони обговорили події російсько-української війни, міжконфесійну, загальнополітичну ситуацію в країні, відзначили роль Церкви, як консолідуючої суспільної інституції.

«Православна Церква в Україні повинна бути єдиною. Зараз існує три гілки українського Православ’я. Коли ж вони об’єднаються, то це об’єднає і все українське суспільство, тоді наша держава стане міцнішою і зможе швидше перемогти зовнішнього ворога – росію. Я запропонував формулу об’єднання в єдиний Патріархат, яка влаштує всіх і гарантуватиме повну незалежність Української Православної Церкви від чужих іноземних релігійних центрів. Моя формула об’єднання дає змогу уникнути міжконфесійного протистояння, яке тепер має місце», – сказав Патріарх Філарет.

«Мій виборчій округ знаходиться на тій частині Київщини, яка найбільше постраждала від звірств росіян. Це Буча, Ірпінь та інші міста. Тут люди знають справжнє обличчя так званого «русского міра». Вони єдині в прагненні до перемоги України. І тут Церква відіграє надзвичайно важливу роль, як духовного провідника», – сказала Ольга Василевська-Смаглюк.

На завершення, Святійший Патріарх на згадку про зустріч подарував шановній гості видання Київської патріархії.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у другу неділю Великого посту

12.03.2023
12 березня 2023 року, у 2-гу неділю Великого посту, коли Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Палами, архієпископа Фесалонікійського та Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: