Патріарх Філарет зустрівся з президентом Міжнародної благодійної організації «Врятуй життя» Надією Гординською

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч із президентом Міжнародної благодійної організації «Врятуй життя» п. Надією Гординською, яка прибула зі США до столиці України задля участі в цьогорічному Українському національному молитовному сніданку.

Сторони обговорили місію Церкви в Україні стосовно соціального забезпечення жінок, котрі не мають змоги отримати від держави достойної допомоги у важкі кризові часи. Адже забезпечення соціальних стандартів, так само, як й інших державних гарантій для населення, у час всесвітньої пандемії частково зазнали скорочення або призупинені.

За жертовну працю у боротьбі за життя дітей, Предстоятель Київського Патріархату нагородив п. Надію Гординську Благословенною патріаршою грамотою.

Своїми враженнями про зустріч зі Святійшим владикою пані Надія поділилася на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

«Приємно було зустрітись із Патріархом Філаретом під час мого візиту до України. Вразила мудрість та смиренність цієї Божої людини. Патріарх ділився історіями зі своєї молодості, давав мудрі настанови та акцентував важливість боротьби за життя ненароджених дітей! Найцінніший дар, який людина має від Бога, це життя і наш обов’язок, як християн, берегти і цінувати це життя. Наша організація якраз і проводить цю роботу, відкриваючи центри допомоги жінкам на час кризової вагітності, як в Україні, так і в околицях Філадельфії, де проживає багато наших людей».

Одначе приємність діалогу пані Надії зі Святішим Патріархом змінилася здивуванням від ситуації, яку певними особами було штучно інспіровано проти Героя України, якого українська влада не запросила стати ні учасником молитовного сніданку, ні учасником урочистостей до Дня Незалежності України, що відбувалися на головній вулиці столиці 24 серпня – Хрещатику. Така ізоляція видатного українця неабияк здивувала гостю, адже навіть національні заходи роковин Голодомору-геноциду українського народу відбуваються без Патріарха, який і сам пережив ці страшні лихоліття і може немало розповісти сучасникам про це.

На думку Надії Гординської, Патріарх Філарет є найвідомішим сучасним православним богословом, якого не можна приховувати від світу, а навпаки, слід використовувати його неоціненний досвід. Адже вона й сама вихована в релігійній сім’ї, де батько є протестантським пастирем.

 

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет привітав Петра Ющенка з Днем народження

14.09.2021
15 вересня, Народний депутат України трьох скликань Петро Ющенко відзначає 75-річчя від дня народження. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав Петра Андрійовича з Днем народження, передавши вітальну адресу, у якій побажав  міцного здоров’я, сил і Господньої допомоги у всіх добрих справах. Поділитися дописом: