Патріарх Філарет зустрівся з українськими громадськими діячами

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції прийняв президента Світового конгресу українців (1998-2008 р.р.), відомого українського громадського діяча, правника з США Аскольда Лозинського, голову Української всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного та директора Національної кіностудії імені Олександра Довженка, Народного артиста України Олеся Янчука.

Під час зустрічі сторони обговорили проблеми збереження української духовності та ідентичності, утвердження Помісної Української Православної Церкви, відзначили потребу збереження Київського Патріархату, як консолідуючого центру для всього українства.

«Для нас важливим є питання нашої діаспори. Коли ми побачили, що в Томосі, який нам вручив Константинопольський Патріарх Варфоломій, ми її втрачаємо, то відкинули документ. Ми не можемо погодитися з цим. Православні українці мають належати Києву, а не Константинополю», – сказав Патріарх Філарет.

Михайло Ратушний подякував Патріарху за багаторічну працю на благо українського народу: «Ви є авторитетом не лише для православних українців, але й для багатьох в усьому світі. Ви людина дуже тверда у відстоюванні повної незалежності Української Православної Церкви, завжди безкомпромісно стояли на цьому. Тому ми вдячні вам».

«Владико, ви піднесли нашу Церкву на той рівень на якому вона інколи не була до вас. Ви повинні бути на почесному місці на всіх державним заходах із нагоди 30-річчя Незалежності України. Ця влада не знає історії нашого народу, бо Ви, Ваша Святосте, є історичною постаттю, якою треба пишатися», – сказав Аскольд Лозинський.

Патріарх Філарет у свою чергу подякував гостям за працю на благо утвердження незалежності Української Держави, автокефалії Церкви та вручив гостям видання Київської Патріархії.

Преслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

«Прощення провин ближнім є умовою для того, щоб Господь нам простив гріхи» – Патріарх Філарет

5.09.2021
5 вересня 2021 року, у неділю 11-ту після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: