Патріарх Філарет зустрівся з українськими військовослужбовцями і волонтерами

30 листопада 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з військовослужбовцями Збройних Сил України та волонтерами, які з 2014 року всебічно допомагають захисникам України.

У зустрічі взяли участь командир військової частини А4180 полковник Олексій Жуков, заступник командира частини підполковник Євгеній Захаров, волонтери Олег Ганжа та Валентин Совенко, а також священник Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Олександр Шмуригін.

Предстоятель Київського Патріархату освятив та благословив мотиваційні народні прапори для різних підрозділів ЗСУ, які попрямують на східні рубежі держави, щоби там піднімати бойових дух наших воїнів.

Святійший владика висловив вдячність військовослужбовцям за захист України від російської агресії та волонтерам, які допомагають українському війську.

“Україна, як держава, є незалежною, бо в неї є сильна і вмотивована армія, яка може захистити її суверенітет. Своєю службою, добрими ділами, наші захисники являють любов до ближніх. Вони йдуть на війну, жертвуючи і ризикуючи своїм життям і здоров’ям, для того, щоб зупинити війну, захистити незалежність країни і дарувати українському народу мир. Ваше служіння, військових і волонтерів, є виконанням заповіді Божої про любов до ближніх та головною чеснотою, за яку Господь сподобить вічного блаженного життя”.

За жертовне і віддане служіння у справі захисту Батьківщини Патріарх Філарет нагородив полковника Олексія Жукова – Орденом святого Юрія Переможця. Також Предстоятель відзначив волонтера Валентина Совенка – медаллю “За жертовність і любов до України”.

Сторони зустрічі обговорили церковно-суспільні питання та ситуацію на фронті неоголошеної російсько-української війни, а на завершення – обмінялися пам’ятними подарунками. Зокрема, Святійшому Патріарху було вручено подарунок від української діаспори з Німеччини, волонтерки Тетяни Золочевської з м. Бремен, яка із самого початку війни на сході України збирає і надсилає різноманітну гуманітарну допомогу нашим захисникам.

Предстоятель Київського Патріархату благословив гостей на подальші успіхи в їхній діяльності на благо України та українського народу і закликав на них Боже благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

4 грудня – Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

3.12.2021
“Ти храм Божий, храм освячений, храм, що має вмістити Сина Божого, храм живий святої слави Христа Бога нашого…” Введення в храм Пресвятої Богородиці відбулось, за збереженими Переданням розповідями, таким чином. Батьки Діви Марії, Праведні Іоаким і Анна, молячись за звільнення від безпліддя, дали обітницю, якщо народиться дитина, присвятити її на служіння […]