Патріарх Філарет зустрівся з відомим донецьким журналістом Ігорем Зоцем

Святійший Патріарх Філарет, у своїй резиденції, прийняв відомого журналіста, колишнього редактора газети «Донеччина» Ігоря Зоца.

Журналіст вручив Патріарху Філарету свою нову книгу «Донбасія» (передмова академіка НАН Івана Дзюби) про наших сучасників, які утверджували українство на Донеччині аж до окупації краю російськими бойовиками 2014 року. В книзі також є спеціальний розділ про Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, як відомого вихідця з Донбасу та патріота України.

Ігор Зоц чверть віку очолював єдину донецьку обласну україномовну газету «Донеччина», а зараз є вимушеним переселенцем у Києві з окупованого Донецька. Редакція газети 2014 року була розгромлена сепаратистами.

«Донбас – українська земля. І підтвердженням того є українські села. Путін піде з Донбасу, я в цьому не сумніваюся. Допоможе в цьому Бог. Бо ми виборюємо правду, а вона завжди перемагає», – сказав Патріарх Філарет.

Ігор Зоц подякував Патріарху Філаретові за те, що він ніколи не забував про свою малу батьківщину та завжди допомагав їй, за те, що в перші дні російсько-української війни, як Предстоятель УПЦ Київського Патріархату, розгорнув широкий церковний волонтерський рух і закликав українців із усіх регіонів стати на захист нашої Незалежності. Свого часу, за підтримки Патріарха Філарета, був видрукуваний додатковий наклад газети «Донеччина» та спрямований жителям, так званої, сірої зони.

Сторони обговорили проблеми співвітчизників, які опинилися під окупацією і відзначили важливість духовного розвитку українства, донесення правдивої інформації до суспільства.

У свою чергу, Патріарх Філарет подарував гостю видання Київської Патріархії та благословив на подальшу діяльність.

Преслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святі мученики Маккавеї

13.08.2021
14 серпня Православна Церква вшановує пам’ять семи мучеників Макавеєвих: Авима, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Алима і Маркела, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара (116 р. до Р.Х.). Поділитися дописом: