Патріарх Філарет зустрівся з відомим дослідником Афону Сергієм Шумилом

23 лютого 2021 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з директором Міжнародного інституту афонської спадщини, редактором наукового альманаху «Афонська спадщина», заслуженим працівником культури України Сергієм Шумилом. На зустрічі також був присутній заслужений журналіст України Юрій Дорошенко.

Сторони обговорили важливість досліджень і популяризації зв’язків між Україною та Святою горою Афон.

Патріарх Філарет пригадав, що перший раз був на Афоні ще в 1959 році та був причетний до направлення на священну гору першої, після 1917 року, групи монахів із тодішнього Радянського Союзу.

«Афон був, є і буде взірцем православної духовності. Там є монахи-подвижники, є духовне життя, зберігається чистота православної віри. Все, що пов’язане в нашій історії з Афоном, пов’язане з Україною, з Києвом, а не з Москвою. Це вона лише привласнила нашу спадщину. Важливо доносити правду про українській слід на Афоні», – сказав Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Сергій Шумило розповів про сучасне життя на Афоні, про наукову роботу та подарував Святійшому Патріарху свої численні дослідження з історії Афону та фотографії, де владика Філарет зображений під час перебування в чернечій республіці ще в 60-х роках минулого сторіччя. Також передав копії документів про контакти Святійшого Патріарха Філарета з братією тамтешніх монастирів, які знайшов в архіві священного Кіноту гори Афон.

Наприкінці зустрічі Патріарх Філарет подякував Сергію Шумилу за велику дослідницьку роботу, побажав подальших успіхів і вручив йому на згадку видання Київської Патріархії.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Ми звертаємося до Європейського Суду та ООН з проханням захистити права віруючих Київського Патріархату, - керівник Юрвідділу

25.02.2021
Промова керівника Юридичного відділу Київської Патріархії Неоніли Ткаченко на прес-конференції «Міжнародно-правовий захист релігійного об’єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату», яка відбулася у четвер, 25 лютого, у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”. Поділитися дописом: