Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у храмі святого Юрія Переможця міста Києва

8 січня 2022 року, на другий день після Різдва Христового, у день свята Собору Пресвятої Богородиці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав парафію святого великомученика Юрія Переможця м. Києва, де звершив Божественну літургію.

За традицією Святійшого Владику вітали парафіяни храму та піднесли йому хліб і букет квітів.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Богдан Вайда та запрошене духовенство.

Божественна літургія завершилась чином славлення перед іконою Різдва Христового. Після чого, Патріарх Філарет звернувся до вірян із словом проповіді:

«Всечесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас зі святом Різдва Христового і зі святом на честь Пресвятої Діви Марії.

Коли вдумуєшся в історію Церкви і в життя Спасителя і Божої Матері, то дивуєшся; чому Матір Бога страждала? Що Бог не міг Її позбавити від страждань? Міг, як Всемогутній! А хіба Христос не міг прийняти плоть ту, яка була в раю у Адама і Єви? Міг! А чому ж Він прийняв ту плоть, а не ту яка не страждала, яка причина? А причина та, що Бог для того і став людиною, щоб визволити людину від гріха і смерті.

Уявіть собі, якби Христос прийняв ту плоть яка була у Адама і Єви до гріхопадіння, то від чого спасати треба було б цю людину, вона і так безгрішна, а як безгрішна не підлягає стражданням. Так же? Але Христос прийняв ту плоть, яка згрішила, а будучи безгрішним взяв на Себе гріхи. Але яким чином Він взяв на себе гріхи? Ось ми повторюємо: «Господь гріхи на Себе взяв людського роду». А яким чином Він взяв ці гріхи? Через страждання і смерть. Тому що страждання і смерть є наслідком гріха. І тому Той, Хто приймає страждання і смерть, Той і приймає гріхи людей. Тому і Христос таким чином прийняв на Себе гріхи всього світу, взявши на Себе наші земні страждання і смерть. І що сталося? Переміг. Яким чином переміг? Перетерпів. І це терпіння, яким Господь переміг страждання і було перемогою. Так само переміг смерть; яким чином? Воскрес із мертвих і смерть переміг. І тепер плоть Господа нашого Ісуса Христа не та, яку Він прийняв, а інша плоть яка уже не страждає і не помирає. І ось такими і ми будемо, і страждати не будемо і помирати не будемо.

Багато із нас скажуть, що то Христос переміг, а хіба я можу уподібнюватися Христу. Можу. Ми ж не згрішили як Адам і Єва? Не згрішили. Грішили, але іншими гріхами, а так як Адам і Єва згрішили ніхто із нас не згрішив, але те що заслужили Адам і Єва своїм гріхом ми несемо на собі. Вони заслужили страждання і смерть гріхом, а ми страждаємо? Страждаємо. Помираємо? Помираємо. Чому? А тому що Адам і Єва згрішили. Так і тут, другий Адам, переміг своїми стражданнями і смертю гріх в людській природі і нас визволив від гріха і смерті. Тому і ми після смерті визволяємося від гріха і смерті, спочатку духовної, а потім і тілесної смерті, тому що воскреснемо із мертвих.

Ось що означає Пришестя у світ Сина Божого і роль Пресвятої Діви Марії. Яка Її роль? Ось як би Вона не сказала слова: «Я раба Господня, нехай буде по Твоєму слову»; то що було б? Син Божий не втілився, а не втілився не став би людиною і не спас би людський рід від гріха і смерті. І в цьому полягає заслуга Пресвятої Діви Марії.

Тому ми і шануємо на другий день після Різдва Христового Пресвяту Богородицю. Шануємо за те, що Вона сказала: «Я раба Господня, нехай буде за словом Твоїм», а не сказала б Вона, Син Божий не став би людиною. А не став би людиною – не спас би людський рід.

Будемо шанувати Божу Матір, як Матір не тільки Бога, а й і нашу Матір, тому що Вона нас спасла від гріха і смерті. Будемо прославляти і молитися до Неї: «Пресвята Богородице, спаси нас», – сказав у своєму слові Святійший Патріарх.

Настоятель храму подякував Святійшому Патріарху Філарету за спільну молитву та побажав доброго здоров’я:

«Ваша Святосте! Ми, громада святого великомученика Юрія Переможця, поздоровляємо Вас із Різдвом Христовим. Дякуємо Вам за архіпастирський візит, за першосвятительську молитву. За те, що відгукнулися на запрошення громади, знайшли час відвідати, помолитися з нами у цьому святому місці на цій древній княжій парафії. Бажаємо Вам здоров’я, сили, наснаги. Знаємо, що Ви зараз відвідуєте, в честь Різдва Христового, парафї нашої Церкви Київського Патріархату. Бажаємо, щоб Ви були не тільки здоровим і служили, і просили здоров’я за нас грішних, а й побачили за життя Єдину Помісну Православну Церкву Київського Патріархату. Ваша Святосте! Ви для нас не тільки Святійший Патріарх, Ви для нас правлячий архієрей, єпископ міста Києва. Тому, ми, парафія не тільки Ваша, як ставропігійна, Ви є наш правлячий архієрей. Завжди шануємо і показуємо приклад, незважаючи на ті незгоди, які ми бачимо в Церкві, громада являється прикладом віри, любові до Держави, Церкви і до Вас, Ваша Святосте. Многії і благії літа», – сказав настоятель храму протоієрей Богдан Вайда.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у столичному храмі на Оболоні

9.01.2022
9 січня 2022 року, у неділю після Різдва Христового та день пам’яті святого апостола, першомученика і архидиякона Стефана, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у храмі на честь ікони Божої Матері «Неопалима Купина» у Оболонському районі столиці. Перед входом в храм Святійшого Владику зустрічали парафіяни храму, […]