Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у храмі святого Юрія Переможця міста Києва

9 січня, на третій день після Різдва Христового, Православна Церква вшановує пам’ять святого першомученика і архідиякона Стефана.

У цей день, 9 січня 2021 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав парафію святого Юрія Переможця м. Києва, де звершив Божественну літургію.

За традицією Святійшого Владику вітали парафіяни храму та піднесли йому хліб і букет квітів.

Його Святості співслужило духовенство м. Києва та Київської області.

У кінці Божественної літургії, після відпусту,  Патріарх Філарет звернувся до вірян із словом проповіді:

“Дорогі браття і сестри, вітаю Вас із Різдвом Христовим і днем пам’яті святого першомученика Стефана.

Ми сповідуємо, що Ісус Христос спас людський рід від гріха та смерті. Він дійсно спас людську природу від загибелі. І підтвердженням цього є, наприклад, першомученик Стефан. Чим він відрізнявся від інших людей, які жили до нього? Ззовні він такий самий, як і всі інші, але всередині зовсім інший. Його побивали камінням, а Стефан молився: Господи, прости їм, бо не знають, що роблять. І ця молитва архідиякона свідчить про зміну людської душі і природи. Архідиякон Стефан є тільки прикладом, а Церква Христова вся така, як він. Церква – свята.

Бачимо ми цю святу Церкву, яка змінилася внаслідок спасительного подвигу Господа нашого Ісуса Христа? Одні бачать, а інші не бачать. Подивимось на мучеників, яким імператори і мучителі пропонували всі земні блага, за відречення від Христа, а вони сказали: Ні, ми з Христом, ми готові страждати, але від Христа не відречемося! Ось приклад того, як Христос змінив людську природу і зробив її з грішної – святою. Тому Спаситель наш закликає прийняти цей шлях зміни і спасіння.

Якщо ми подивимося на сьогоднішній світ, то ми побачимо протилежне. Коли християни змінюються зі святих на грішників. Чинять розбрат, погоджуються на одностатеві шлюби. На це погодились багато держав і християни починають погоджуватися. А Господь Содому Гоморру спалив за цей гріх, а сьогодні цей гріх називають добром. А Церква закликає і буде закликати до останнього покаятися і відмовитися від цього і інших гріхів. І не просто сказати: я згрішив, Господи, прости, а усвідомити всю гріховність своїх дій, відмовитися від них і змінити свій розум.

Саме тому святкуванням Різдва Христового Церква нагадує нам що для того, щоб змінити людську природу з гріховної на святу і праведну, треба було Сину Божому народитися в яслах. Тобто принизити себе до такого стану, що Бог народжується як тварина, щоб спасти нас від різноманітного гріха і привести до вічного блаженного життя”, – сказав у своєму слові Святійший Патріарх.

Богослужіння завершилось чином славлення перед іконою Різдва Христового.

Закінчивши богослужіння, Святійший Владика поспілкувався з парафіянами храму.

Прес-служба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Бог не відмовить нам у тому, що нам є корисним для нашого життя земного і вічного" - Патріарх Філарет

10.01.2021
10 січня 2021 року, у неділю 31-шу після П’ятидесятниці, після Різдва Христового та день пам’яті праведного Йосифа Обручника, Давида, царя, і Якова, брата Господнього, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва. Поділитися дописом: