Патріарх Філарет звершив чин освячення хреста та наріжного каменю майбутнього храму у смт. Томашгород на Рівненщині

10 листопада 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив чин освячення хреста та наріжного каменю для будівництва нового храму на честь Покрову Пресвятої Богородиці у смт. Томашгород Рокитнівського району Рівненської області.

Його Святості співслужили настоятель цієї парафії священник Ярослав Борейко та клірики Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Олександр Шмуригін та диякон Василій Дідух.

Після завершення чину освячення Предстоятель привітав вірян зі знаменною подією та звернувся із повчальним словом. Патріарх подякував настоятелю і парафіянам, що вони залишились вірними Українській Православній Церкві Київського Патріархату, висловив сподівання, що невдовзі на цьому місці постане Божий храм та побажав парафіяльній громаді міцності духу для звершення добрих справ на благо Церкви та українського народу.

“Дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас з освяченням хреста, місця і каменю, на якому буде побудовано храм. Я дякую вам, що ви обрали Київський Патріархат, у той час, коли в Україні існує декілька Православних Церков. Існує Українська Православна Церква Московського Патріархату, існує тепер Православна Церква України, яка отримала Томос про автокефалію. Томос отримала, а разом з Томосом отримала і залежність від Константинополя. І що ми маємо сьогодні в Україні? Ми маємо одну Церкву, яка підпорядкована Москві, і другу Церкву, яка називається автокефальною, але підпорядкована Константинополю. А де ж Українська Церква? Такою Церквою є Київський Патріархат.

Мало хто звертає увагу на те, чому Константинопольський Патріархат дав Томос Митрополії, а не Патріархату. Бо якщо б Патріарх дав Томос Патріархату, то це була б дійсно незалежна Церква. Чому була б незалежна? Тому, що Патріархат не може бути в складі іншого Патріархату, а Митрополія може бути в складі Патріархату. І тепер ми маємо: УПЦ МП підпорядковану Москві і маємо ПЦУ, підпорядковану Константинопольському Патріарху. І тому ми, які стоїмо на позиції незалежної Церкви – Церкви, яка служить своєму, українському народу і український державі, вийшли зі складу цієї залежної Церкви (ПЦУ). Тому я дякую вам, що ви зрозуміли, не пішли в ПЦУ, а приєдналися Української Церкви Київського Патріархату…

Ми повинні йти прямою дорогою, дорогою правди. А правда полягає в чому? Правда полягає в тому, що Бог дав нам державу. Ми не мали держави, віками були у підпорядкуванні сусідніх країн, а своєї держави не мали. І тепер Бог дав нам, як манну з неба, незалежну державу. Оце є правда. І оскільки ми маємо незалежну державу, то вона буде незалежною тоді, коли в державі буде незалежна Церква” – сказав у своєму слові Святійший владика.

Патріарх закликав присутніх жити по правді і виконувати заповіді Божі.

“Бог там, де правда, а де Бог – там перемога. Бог буде з нами тоді, коли ми будемо йти дорогою правди. А це означає захищати свою державу, яку дав нам Бог, захищати свою Церкву, яка підтримує свою державу і свій народ та, живучи по совісті, творити добрі діла” – закликав Святійший.

Настоятель парафії ієрей Ярослав Боренько подякував Патріарху Філарету за спільну молитву і звершення освячення хреста під будівництво нового храму та побажав Святійшому многих і благословенних літ Патріаршого служіння.

На завершення Святійший владика поспілкувався з парафіянами і закликав на всіх Боже благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Автокефалія Скоропадського – незавершена історія довжиною у сто років

12.11.2020
102 роки тому – 12 листопада 1918 року останній гетьман України Павло Скоропадський узаконив автокефалію Української Православної Церкви, щоб молода держава повернула свою власну самостійну духовну Мекку, яку три століття тому нечесним шляхом поглинув Московський Патріархат. Поділитися дописом: