Патріарх Філарет звершив читання четвертої частини покаянного канону прп. Андрія Критського

2 березня 2023 року, у четвер першої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Філарет звершив Велике повечір’я з читанням четвертої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Володимирському кафедральному соборі.

Творцем Великого Покаянний канону є преподобний Андрій Критський. Він народився в Дамаску у сім’ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн.

У віці чотирнадцяти років він прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого у Єгипті.

Святий Андрій вів суворе та цнотливе життя. Його покірність та стриманість, чесноти та розум викликали подив. У 680 році він став представником Єрусалиму на IV Вселенському Соборі, опісля – архідияконом храму Святої Софії у Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрія возведено в сан архієпископа міста Гортини на острові Крит

Упокоївся архієпископ Андрій Критський ймовірно у 726 році. Його мощі перенесено до Константинополя.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет відзначив українських військових

3.03.2023
2 березня 2023 року Патріарх Київській і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції нагородив церковними відзнаками військовослужбовців Служби безпеки України та Сил територіальної оборони, які беруть участь у захисті незалежності та територіальної цілісності України під час російсько-української війни. Поділитися дописом: