Патріарх Філарет звершив читання четвертої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

10 березня 2022 року, у четвер першої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Філарет звершив Велике повечір’я з читанням четвертої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Володимирському кафедральному соборі міста  Києва.

Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Творцем Великого Покаянний канону є преподобний Андрій Критський. Він народився в Дамаску у сім’ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн.

У віці чотирнадцяти років він прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого у Єгипті.

Святий Андрій вів суворе та цнотливе життя. Його покірність та стриманість, чесноти та розум викликали подив. У 680 році він став представником Єрусалиму на IV Вселенському Соборі, опісля – архідияконом храму Святої Софії у Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрія возведено в сан архієпископа міста Гортини на острові Крит

Упокоївся архієпископ Андрій Критський ймовірно у 726 році. Його мощі перенесено до Константинополя.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У п’ятницю першої седмиці Великого посту Патріарх Філарет звершив літургію Ранішосвячених Дарів

11.03.2022
 11 березня 2022 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: