Патріарх Філарет звершив читання другої частини Великого покаянного канону

8 березня 2022 року, у другий день Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Велике повечір’я з читанням другої частини Великого покаянного канону в Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

У перші чотири дні Великого Посту канон преподобного Андрія Критського ділиться на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю.

Понад 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває нам глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Проникливі слова збентежують душу християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа і Церкву.​

Великим цей канон називається головним чином через свою обширність. Також великим канон називається через великий і глибокий, сповнений розчулення зміст.

Відзначимо, що всі трансляції патріарших богослужінь відбуваються на фейсбук-сторінці Патріарха Філарета. Хто має потребу і можливість запрошуємо приєднуватись до молитви через онлайн-трансляцію.

Пресслужба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет звершив Літургію Ранішосвячених Дарів

9.03.2022
9 березня 2022 року, у середу першої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Філарет звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному патріаршому  соборі міста Києва. Поділитися дописом: