Патріарх Філарет звершив літургію у суботу першої седмиці Великого посту

4 березня 2023 року, у суботу першої седмиці Великого посту, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі м. Києва Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Святійшому Владиці співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Після літургії був звершений молебень до святого великомученика Феодора Тирона, пам’ять якого звершується у суботу першої седмиці Великого посту. За богослужінням підносилися прохальні молитви про визволення України від нашестя чужинців.

У суботу першої седмиці Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею, а точніше – з першою седмицею Великого Посту. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю, в храмах освячується коливо.

Святий мученик Феодор Тирон був воїном в місті Алас Понтійської області (північно-східна область Малої Азії, що тягнулася вздовж берега Понту Евксинського, тобто Чорного моря). Його примушували принести жертву ідолам. Святий Феодор твердо, привселюдно визнав свою віру в Христа Спасителя. Начальник дав йому кілька днів на роздуми, під час яких святий Феодор посилено молився. Його звинуватили у підпалі язичницького храму і кинули в темницю на голодну смерть. Там йому з’явився Господь Ісус Христос, утішив і підкріпив його. Приведений знову до правителя, святий Феодор ще раз сміливо і безбоязно сповідав свою віру, за що був відданий новим катуванням і засуджений на спалення. Мученик Феодор без трепету пішов на вогнище і з молитвою і славослів’ям віддав свою душу Богові. Це сталося близько 306 року при римському імператорі Галереї (305-311).

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю Торжества Православ’я

5.03.2023
5 березня 2023 року, у першу неділю Великого посту, Православна Церква відзначає Торжество Православ’я. Поділитися дописом: