Патріарх Філарет звершив молебень за перемогу України та помолився за загиблих у Другій світовій війні

9 травня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі перед її нетлінними і чудотворними мощами.

У ці травневі дні ми відзначаємо 78-му річницю перемоги над нацизмом та вшановуємо пам’ять жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Ми відзначаємо подвиг українського народу та його внесок у світову перемогу над нацизмом. Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Ціною боротьби стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, українці воюють з агресором, російським окупантом, який сповідує людиноненависницьку ідеологію “руського міра” і практично є наслідником ідей нацизму і фашизму. Божа правда завжди перемагає неправду, добро завжди перемагає зло. Твердо віримо, що як у Другій світовій війні людство перемогло нацизм, так і зараз українці, з допомогою Божою і підтримкою всього цивілізованого світу, переможуть російського агресора, відновлять територіальну цілісність та дочекаються справедливого миру.

Після акафісту Патріарх Філарет, у співслужінні духовенства, звершив подячний молебень за Україну та перемогу українського народу.

За молебнем підносились молитви за українське військо – наших захисників, владу і весь український народ. Патріарх разом із духовенством і вірянами просили у Господа Бога звільнити Україну від нашестя російських окупантів, дарувати українському народові перемогу і справедливий мир.

Після молебня Предстоятель Київського Патріархату помолився за упокій душ жертв Другої світової війни 1939–1945 років та загиблих за Україну воїнів-Героїв і всіх невинно вбитих під час теперішньої українсько-російської війни.

Вічна пам’ять тим, хто протистояв нацизму, загиблим під час Другої світової війни! Честь і слава всім тим, хто нині боронить і захищає Україну від окупантів!

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Переполовення П’ятидесятниці

10.05.2023
10 травня цього року Православна Церква відзначає Переполовення П’ятидесятниці (це перехідне свято). Поділитися дописом: