Патріарх Філарет звершив панахиду у 40-й день з часу упокоєння протоієрея Сергія Станкевича

26 грудня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав парафію святого Юрія Переможця м. Києва, де звершив панахиду за упокій душі новопреставленого протоієрея Сергія Станкевича. Сьогодні виповнюється 40 днів з часу упокоєння отця Сергія, який був настоятелем цієї парафії.

Предстоятелю Київського Патріархату співслужили настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек та духовенство Києва і Київської області.

За богослужінням молилися архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, родина покійного отця Сергія, парафіяни храму.

Після панахиди Святійший владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

“Всечесні отці, дорогі браття і сестри! Ми зібрались сьогодні для того, щоб помолитись за душу спочилого отця Сергія. Зібрались з любові до нього. Любов є умовою перебування у Царстві Небесному. Без любові ніхто ніколи в Царство Боже не ввійде, бо Царство Боже – це Царство Любові. Хто любить – той буде у Царстві Небесному, а хто не любить, той ніколи у Царстві Небесному не буде. І тому, живучи на землі, ми повинні більше виявляти любов один до одного. І тоді це буде запорукою того, що ми, після смерті, попадемо в Царство Боже. А якщо не будемо любити, то нам не місце в Царстві Любові. Ми, дорогі браття і сестри, сьогодні зібралися рухомі любов’ю до отця Сергія, бо він теж нас любив. Він любив і ми віддаємо йому тією ж любов’ю. І нехай Господь наш, Своєю милістю, за молитвами Церкви, подасть йому вічне блаженне життя”, – сказав Предстоятель.

Наостанок, Патріарх Філарет поспілкувався з матушкою Людмилою Станкевич, дочками спочилого отця Сергія та парафіянами храму. Предстоятель закликав на всіх присутніх Боже благословення.

Протоієрей Сергій Станкевич відійшов до Господа 7 листопада 2020 року. Отець Сергій був активним учасником українського церковного руху та стояв біля витоків Української Церкви. З 2003 року і до цього часу був настоятелем столичної парафії святого Юрія, служив у однойменному храмі у середмісті Києва на руїнах древнього Федорівського монастиря. У 2019 році, отець Сергій разом з іншими священниками підтримав ідею Помісної Української Православної Церкви, залишився зі своїм Предстоятелем Святійшим Патріархом Філаретом і до останнього дня був добрим і відданим священником Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Молимось і просимо Всемилостивого Господа Бога, щоб Він упокоїв душу новопреставленого протоієрея Сергія в оселях праведних. Царство Небесне і вічна пам’ять!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю святих праотців

27.12.2020
27 грудня 2020 року, у неділю 29-ту після П’ятидесятниці, святих праотців, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва. Поділитися дописом: