Патріарх Філарет звершив всенічне бдіння з чином винесення Хреста Господнього

18 березня 2023 року, напередодні 3-ї неділі Великого посту, Хрестопоклонної, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння з чином винесення Хреста Господнього у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Його Святості співслужило духовенство собору.

Однією з особливостей богослужіння цієї неділі є те, що полієлей звершувався у вівтарі, де на престолі знаходився прикрашений квітами Хрест. На ранній, після великого славослів’я, під спів «Святий Боже…», Патріарх Філарет звершив чин винесення Хреста Господнього. Хрест, як знамено перемоги Спасителя над смертю, було покладено посередині храму для поклоніння віруючих. Тут святиня перебуватиме до п’ятниці четвертої седмиці Великого посту.

Далі, за чинопослідуванням богослужіння, Святійший Патріарх, духовенство та всі присутні поклонилися Хресту Господньому.

Досягнувши середини Великого посту, християни потребують благодатної допомоги для зміцнення духовних сил. Саме споглядаючи на хресне древо, православні християни отримують велику втіху і підбадьорення. Хрест, що колись був найбільш страшною, ганебною карою, стає для нас силою Божою проти видимих і невидимих ворогів. Хрест дав людству остаточну перемогу добра над злом, перемогу любові над ненавистю, життя над смертю. З упевненістю можна сказати, що якби не було хреста, не було б спасительного подвигу Христового, не було б Божественного воскресіння. Тому православні християни шанують животворчий хрест як знамено славної перемоги Христа над смертю.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у третю неділю Великого посту, Хрестопоклонну

19.03.2023
19 березня 2023 року, в 3-ю неділю Великого посту, Хрестопоклонну, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному патріаршому соборі. Поділитися дописом: