Патріарх Філарет звершив заупокійну літію біля могили Патріарха Володимира (Романюка)

14 липня 2021 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив літію за упокій душі приснопам’ятного Святійшого Патріарха Володимира (Романюка) біля його могили, яка знаходиться на Софійській площі в Києві. Саме в цей день виповнюється 26 років від часу упокоєння другого Українського Патріарха.

Його Святості співслужили протоієрей Борис Табачек, протоієрей Олександр Шмуригін, протоієрей Богдан Вайда, протоієрей Сергій Струк та протодиякон Олег Гринь.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу спочилого Патріарха Володимира в оселях праведників. Вічна пам’ять і Царство Небесне.

Святіший Патріарх Володимир (Романюк) – другий Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату (1993—1995).

Народився у селі Химчин (Івано-Франкіська область) у грудні 1925 року. Був одним із фундаторів Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після смерті Патріарха Мстислава став місцеблюстителем Патріаршого престолу (14 червня 1993 р.) із возведенням у сан митрополита. На Всеукраїнському Православному Соборі 21 жовтня 1993 року обраний Патріархом (інтронізований 24 жовтня у Софійському соборі). Виступав з численними проповідями й статтями на богословські, патріотичні й державницькі теми.

Помер 14 липня 1995 року. Патріарха Володимира планувалось поховати на території Святої Софії, але ця спроба закінчилася масовими сутичками з міліцією та внутрішніми військами, бо тодішня влада активно підтримувала лише Церкву Московського Патріархату і не дозволила ховати Українського Патріарха на території головної святині нашого народу. Через напад із боку міліції тіло патріарха не вдалося занести безпосередньо на територію Софійського собору і воно було поховане під дзвіницею.

Події 18 липня 1995 року увійшли в історію як “чорний вівторок”.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"Нам треба мати абсолютну віру в Бога і не сумніватися", - Патріарх Філарет

18.07.2021
18 липня 2021 року, у неділю 4-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: