Патріарх Філарет звершив заупокійну літію біля могили Патріарха Володимира (Романюка)

14 липня 2022 року, у 27-му річницю з дня упокоєння Святійшого Патріарха Володимира (Романюка), Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив заупокійну літію біля його могили, яка знаходиться на Софійській площі в Києві.

Його Святості співслужили духовенство Володимирського собору.

Святіший Патріарх Володимир (Романюк) – другий Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату (1993–1995).

Народився у селі Химчин (Івано-Франкіська область) у грудні 1925 року. Був одним із фундаторів Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після смерті Патріарха Мстислава став місцеблюстителем Патріаршого престолу (14 червня 1993 р.) із возведенням у сан митрополита. На Всеукраїнському Православному Соборі 21 жовтня 1993 року обраний Патріархом (інтронізований 24 жовтня у Софійському соборі). Виступав з численними проповідями й статтями на богословські, патріотичні й державницькі теми.

Помер 14 липня 1995 року. Патріарха Володимира планувалось поховати на території Святої Софії, але ця спроба закінчилася масовими сутичками з міліцією та внутрішніми військами, бо тодішня влада активно підтримувала лише Церкву Московського Патріархату і не дозволила ховати Українського Патріарха на території головної святині нашого народу. Через напад із боку міліції тіло патріарха не вдалося занести безпосередньо на територію Софійського собору і воно було поховане під дзвіницею.

Події 18 липня 1995 року увійшли в історію як “чорний вівторок”.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу спочилого Патріарха Володимира в оселях праведників. Вічна пам’ять і Царство Небесне.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет освятив ікону для українських воїнів

15.07.2022
15 липня 2022 року, у приміщені Київської патріархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив ікону Юрія Переможця, яка буде направлена українським воїнам 95-ої аеромобільної бригади, що знаходяться на передовій в Херсонській області. Поділитися дописом: