Патріарша Божественна літургія та новорічний молебень у неділю святих отців

1 січня 2023 року, у неділю перед Різдвом Христовим, святих отців, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

На запричасному проповідь про подвиг віри святих отців і всіх праведників Старого Завіту, які жили очікуванням здійснення Божої обітниці про пришестя Спасителя світу, виголосив клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін.

Після літургії Святійший владика очолив подячний новорічний молебень з нагоди початку державного нового 2023 року.

Святійший Патріарх Філарет привітав духовенство і вірян з Новим роком:

Дорогі браття і сестри! Поздоровляю всіх вас з Новим роком! Бажаю, щоб цей 2023 рік був мирним для України і для всього світу, щоб у цьому році ми визволились від усіх агресорів, які нападають на нашу мирну державу. Ми віримо, переконані, що Господь визволить Україну від усяких супостатів і наступить у цьому році мир на нашій українській землі. Для цього нам треба молитись, просити Бога. А як Він це зробить? Господь краще знає. А ми просимо Його – подай нам, Господи, мир і нашу рідну українську землю визволи від усяких супостатів, а народові нашому подай многії та благії літа“- сказав у вітальному слові Предстоятель.

На завершення богослужіння Патріарх закликав на духовенство, парафіян та весь побожний український народ Боже благословення.

Сьогодні, 1 січня, виповнюється 73 роки з часу чернечого постригу Святійшого Патріарха Філарета. У далекому 1950 році, під час навчання в Московській духовній академії, тоді ще студент Михайло Денисенко, прийняв чернецтво з ім’ям Філарет, на честь святого праведного Філарета Милостивого (день пам’яті 1(14) грудня). У всьому православному світі Патріарх Філарет є найстаршим архієреєм, який провів у чернецтві 73 роки (найбільше з усіх архієреїв всіх Помісних Православних Церков).

У вівтарі собору Патріарха Філарета привітали священнослужителі, побажавши Предстоятелю многих і благословенних літ життя та подарували Святійшому просфору і букет квітів. Ми дякуємо Господу Богу за дар життя і здоров’я Святійшого Патріарха Філарета, який для духовенства і парафіян є взірцем святості, молитви і духовного життя. Нехай Господь Бог, за молитвами святого праведного Філарета Милостивого і всіх святих землі Української, зміцнює душевні і тілесні сили Предстоятеля у його патріаршому служінні на благо Української Православної Церкви Київського Патріархату і побожного українського народу на многії та благії літа!

Пресслужба Київської Патріархії

 

 

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

У Києві попрощались з українським захисником Олексієм Горницьким

3.01.2023
2 січня 2023 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва провели в останню путь українського воїна-захисника Олексія Горницького, який загинув у бою з російськими окупантами під час оборони м.Бахмут на Донеччині. Поділитися дописом: