Патріарша Філадельфійська парафія відзначила отримання статусу кафедрального собору

Останній зимовий день 2021-го року ставропігійна парафія Святителя Миколая Чудотворця у м. Філадельфія в Сполучених Штатах Америки вперше відзначила урочистою Божественною літургією отримання статусу кафедрального собору та можливість називатися центром та головним офісом Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і Канаді.

Після читання Святого Євангелія настоятель храму та секретар Вікаріату протоієрей Богдан Згоба виголосив проповідь. Близько тридцяти парафіян приступили до таїнства сповіді та разом з дітками прийняли Найсвятіші Дари Тіла і Крові Христових.

Протоієрей Богдан Згоба привітав громаду з важливим досягненням, яке, за його словами, належить кожному у громаді, адже кожен її вірний чесно трудився, щоб сьогодні парафія могла похвалитися таким достоїнством – стати кафедрою правлячого архієрея.

– Нехай сьогоднішня наша молитва стане важливим актом подяки Богові за його благодіяння до всіх нас, до кожного, хто приходить до цього святого храму. Всі ці роки ми були активними в молитвах, пості та у своїх добрих намірах. Тепер же нам треба подвоїти наші спільні зусилля, щоб ще більше служити Богові та його побожному народу, який потребує опіки, підтримки та молитви, – сказав отець Богдан.

Наприкінці богослужіння було звершено молебень до святителя Миколая Чудотворця, за здоров’я та довголіття Його Святості Патріарха Київського та всієї Руси України Філарета, парафіян Київського Патріархату, а також за український і американський народи. Завершенням подячних молитов у виконанні патріаршого хору на чолі пані Сюзан Гузь виконали гучне многоліття Патріарху Філарету.

Також отець Богдан, разом з усією громадою, привітав з днем народження багаторічного голову Управи пана Томаса Гені, побажавши йому міцного здоров’я та Божої милості. Передав благословення від Святійшого Патріарха Філарета. На честь ювіляра всі присутні заспівали многоліття улюбленому старості собору!

Наприкінці богослужіння громада кафедрального собору влаштувала свято для відзначення отримання високого храмового статусу. Сестринство при катедрі на чолі з пані Барбарою Лаціос пригостило усіх смачним обідом, а музичний гурт під орудою пана Ігоря Сипня продемонстрував свою майстерність, виконавши багато чудових українських музичних творів.

Слава Богу за все!

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ КП в США і Канаді

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю про блудного сина

28.02.2021
28 лютого 2021 року у неділю про блудного сина Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва. Поділитися дописом: