Патріарша молитва у День Соборності України

22 січня 2022 року, у день проголошення у 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна, як і щороку, відзначає День Соборності.

Цього дня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив подячний молебень за Україну на Софійській площі столиці. Саме тут, на майдані перед Святою Софією, у 1919 році було проголошено Акт Злуки західних і східних земель в єдину незалежну Українську державу. Молебень служився біля дзвіниці Софії Київської та могили Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка), другого Патріарха Української Православної Церкви Київського Патріархату, великого борця за незалежність і державність України.

Разом із Предстоятелем Київського Патріархату молились: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Маріупольський і Дервенохорійський Хризостом, єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука, духовенство Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору та віряни.

Під час богослужіння підносились молитви за мир, незалежність і цілісність Української держави, єдність і благоденство українського народу, лунали подяки Господу Богу за всі Його благодіяння.

Святійший Патріарх закликав українців до єдності і молитви за Україну.

Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю Вас із Днем Соборності! Для України це велике свято! Чого не вистачає Україні? Єдності. І через відсутність єдності ми страждаємо всю нашу історію. Тому для того, щоб бути сильними – треба бути єдиними. Будемо єдиними – будемо сильними. Будемо сильними – будуть нас поважати. Нехай Господь всім нам подає єдність і соборність. Будемо за це дякувати Богові, за всі Його благодіяння, які Він посилає нашій славній Україні. Слава Ісусу Христу” – сказав Предстоятель УПЦ Київського Патріархату.

Богослужіння завершилось козацьким многоліттям та молитвою за Україну “Боже Великий, Єдиний”.

День Соборності України офіційно встановлено у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) Української держави.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Це була основоположна подія для українського державотворення.

Боже, нам єдність подай!

Щиро вітаємо всіх зі святом – Днем Соборності України!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Постанови Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 22 січня 2022 р.

22.01.2022
ПОСТАНОВИ АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ Української Православної Церкви Київського Патріархату від 22 січня 2022 р. Поділитися дописом: