Патріарша молитва за Україну в День Соборності

22 січня, у день проголошення у 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна щороку відзначає День Соборності.

У день національного свята, 22 січня 2023 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив подячний молебень за Україну на Софійській площі столиці. Саме тут, на майдані перед Святою Софією, у 1919 році було проголошено Акт Злуки західних і східних земель в єдину незалежну Українську державу. Молебень служився біля дзвіниці Софії Київської.

Разом з Патріархом молились: архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, духовенство Володимирського кафедрального собору та віряни.

Під час богослужіння підносились молитви за перемогу України та справедливий мир, незалежність і цілісність Української держави, єдність і благоденство нашого народу, лунали подяки Господу Богу за всі Його благодіяння.

Предстоятель Київського Патріархату закликав українців до єдності і молитви за Україну. “Нехай Господь нашу Україну, як державу, зберігає єдиною в її межах безкінечно, а ми будемо молити Бога, щоб він допомагав нам у нашому житті і дарував нам перемогу над ворогами” – сказав Патріарх.

Богослужіння завершилось многоліттям та молитвою за Україну “Боже Великий, Єдиний”.

Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття, після падіння імперій, українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми всі обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

Соборність – не просто умовне поняття. Це та засаднича річ, на якій ми, українці, повинні будувати свій рідний дім – Україну.

Наша консолідація повинна відбуватися в любові та вірі у Бога, тоді вона буде міцною та тривалою.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни! Боже, нам єдність подай!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Урочисте богослужіння з нагоди дня народження Святійшого Патріарха Філарета

22.01.2023
23 січня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначає своє 94-ліття від дня народження. З цієї нагоди, 22 січня, у неділю 32-гу після П’ятидесятниці, після Богоявлення, у Володимирському кафедральному соборі була звершена Божественна літургія та подячний молебень. Напередодні недільного дня, у суботу ввечері, в соборі служилося всенічне […]