Патріарша молитва за Україну в річницю повномасштабного російського вторгнення

24 лютого 2023 року минув рік широкомасштабного злочинного збройного вторгнення росії на територію України, рік героїчної боротьби українського народу за свободу і незалежність Батьківщини.

Рік назад, 24 лютого 2022 року, росія розпочала масове знищення українського народу, внаслідок якого весь світ побачив справжнє лице “русского міра”, що проявив себе у руйнуваннях, знущаннях та кривавих вбивствах невинних мирних людей. Цей рік був сповнений болю, сліз, страждань і смертей, але разом із тим – це був час виявлення єдності, віри, гідності, незламності та героїзму українського народу. 365 днів наші воїни протистоять російському загарбнику та захищають незалежність, державність і суверенітет України.

Зранку Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив молебень за Україну в Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили священнослужителі Володимирського собору.

За молебнем підносились сугубі молитви за українське військо – наших захисників, владу і весь український народ. Патріарх разом із духовенством і вірянами просили у Господа Бога звільнити Україну від нашестя російських чужинців, дарувати українському народові перемогу і справедливий мир.

Після молебня Предстоятель Київського Патріархату відслужив літію за упокій душ загиблих за Україну воїнів-Героїв та всіх невинно вбитих під час цієї війни.

Святійший Патріарх звернувся до присутніх у храмі зі словом.

Дорогі браття і сестри! У світі все звершується по волі Божій. Навіть гріх, який звершують люди і ми, в тому числі, відбувається за попущенням Божим. Усе в нашому житті Господь направляє для спасіння людини. І тому, з цих позицій і треба дивитись на всі події, які звершуються як в історії людства, так і в сьогоденні.

Ось взяти нинішній стан України. Страждає Україна? Страждає. Бореться? Ще й як бореться! І треба на ці події дивитись, з одного боку, як на покарання за наші гріхи, а з другого боку, як на виявлення тієї любові, якою повинна жити людина. Ось подивіться, коли людина спасає, будучи сама під страхом смерті, іншу людину, яку ще більшу треба мати любов? Господь сказав, що “ніхто не має більшої любові, як той, хто покладе душу свою за ближніх своїх”. І Він створив нам умови, де ми повинні виявити: любимо ми чи не любимо? Чи тільки говоримо, що ми любимо, а в дійсності не любимо. Щоб ми самі побачили себе. Ось ідуть воїни-добровольці захищати Україну. Яка сила їх штовхає туди? Вони захищають свою землю, свій народ, своїх ближніх. Ось це і є та любов, про яку сказав Господь.

Богові треба дякувати за все, і за скорботи і за радості. За скорботи, тому що вони одних очищають від гріхів, а в інших випадках ці скорботи є покаранням за наші гріхи. Господь премудро керує світом. Не треба думати, щоб Бог тільки на небесах, а серед нас Його нема. Це неправда. Бог і на небесах, і на землі, Він всюдиприсутній. І Він керує не тільки кожною людиною, а всім світом, всіми творіннями. Богу треба дякувати, просити у нього прощення своїх вільних і невільних гріхів, просити визволення від усяких скорбот, щоб Він послав на землю мир і радість.

І ми твердо віримо, що пройдуть тяжкі часи, український народ терпеливий, перетерпить і ці скорботи, і ми ще будемо радіти, що Господь милостивий до України і до всього світу“, – сказав Предстоятель.

Святійший Патріарх Філарет закликав на наше воїнство, владу і весь український народ Боже благословення!

Богослужіння завершилось молитвою і духовним гімном “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!”.

Відзначимо, що з благословення Предстоятеля, сьогодні в усіх храмах Української Православної Церкви Київського Патріархату, в Україні та в діаспорі, були звершені молебні за нашу Батьківщину, за перемогу правди і справедливий мир.

 

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У Києві попрощалися із загиблим захисником України Юрієм Сторожевим

25.02.2023
24 лютого 2023 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва провели в останню путь українського воїна-захисника, солдата сил територіальної оборони Збройних сил України Сторожева Юрія Олексійовича. Поділитися дописом: