Патріарше богослужіння у Хрестопоклонну неділю Великого посту

22 березня 2020 року, в 3-тю неділю Великого посту, Хрестопоклонну, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва.

Напередодні ввечері, 21 березня, Святійший Патріарх відслужив Всенічне бдіння з чином винесення Хреста Господнього.

Його Святості співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Однією з особливостей богослужіння цієї неділі є те, що полієлей звершувався у вівтарі, де на престолі знаходився прикрашений квітами Хрест. Після великого славослів’я, під спів «Святий Боже…», Святійший Владика звершив чин винесення Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Хрест, як знамено перемоги Спасителя над смертю, було покладено посередині храму для поклоніння віруючих. Тут святиня перебуватиме до п’ятниці четвертої седмиці Великого посту.

Далі, за чинопослідуванням богослужіння, Святійший Патріарх, духовенство та всі присутні поклонилися Хресту Господньому.

За Божественною літургією підносилися посилені молитви за припинення пандемії коронавірусу в Україні та у всьому світі.

Після прочитання Євангелія зі словом проповіді звернувся єпископ Андрій.

Завершилося богослужіння поклонінням Хресту Господньому, розміщеному посеред храму.

Цього ж дня ввечері Патріарх Філарет звершить у Володимирському соборі вечірнє богослужіння з читанням акафісту Страстям Христовим.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет: Причина коронавірусу - гріховність людства (інтерв'ю 4 каналу)

22.03.2020
Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 4 каналу у програмі 4ESNO з Ташею Трофимовою. Поділитися дописом: