Патріарше богослужіння у неділю Торжества Православ’я

8 березня 2020 року, в першу неділю Великого посту, Торжества Православ’я, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого та чин Торжества Православ’я у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, 7 березня, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив Всенічне Бдіння.

Його Святості співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та соборне духовенство.

Після читання Євангелія Святійший владика виголосив проповідь. У своїй проповіді Патріарх Філарет розповів про боротьбу Церкви з єресями в період Вселенських Соборів та про встановлення свята Торжества Православ’я.

Після Літургії було відслужено молебень Торжеству Православ’я.

Торжество Православ’я – це свято перемоги над усіма єресями, які існували з самого початку християнства. Останньою єрессю було іконоборство, яке було засуджене Святими Отцями на VII Вселенському соборі. В честь великої перемоги відновлення іконошанування і було встановлене окреме святкування, яке дійшло як непересічна подія Вселенської Церкви до наших днів.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Проповідь Патріарха Філарета в неділю Торжества Православ’я

9.03.2020
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа Дорогі браття і сестри! Сьогодні Православна Церква святкує Торжество Православ’я. Що це значить? Це значить, що закінчився період в історії, коли Церква подолала всі єресі стосовно Господа нашого Ісуса Христа і Святого Духа. Поділитися дописом: