Патріарше богослужіння у свято Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня 2019 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

З нагоди цього свята Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 27 серпня ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив урочисте Всенічне бдіння у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Васильківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

За Божественною літургією Патріарх Філарет звернувся до вірян з архіпастирським словом:

«Дорогі браття і сестри! Сьогодні Православна Церква святкує Успіння Божої Матері. Божа Матір спочила в Єрусалимі, Гефсиманії. Коли Вона спочила апостоли знаходилися по всіх країнах світу. І тоді Господь своєю всемогутньою силою зібрав на хмарах апостолів в Єрусалим, для того, щоб з почистями поховати Божу Матір. Коли відбувався чин поховання, погребіння, то один з юдеїв, ненависник Христа, учеників і Матері Його вирішив перевернути гріб. Коли він доторкнувся до гробу, то Господь послав ангела, який відсік йому руку, якою він хотів перевернути гріб. І тоді, цей юдей зрозумів Божественну силу, проти кого він виступав і гнав, проти Христа і силу Його Матері, Пресвятої Діви Марії, і покаявся тут же. Тоді Господь, тією ж Божественною силою, якою відсік руку, тією ж силою повернув йому руку, але разом з рукою дарував йому віру, віру в себе, як Спасителя світу.

Потім, сталося так, що як Фома не був при першому явлені  Воскреслого Христа апостолам, так і на цей раз, всі апостоли прибули на хмарах, а Фома ні. Прибув вже тоді, як поховали Божу Матір в Гефсиманському саду. І Він захотів поклонитися тілу Божій Матері. І коли прийшли на місце де була похована Божа Матір, то тіла не знайшли, бо Господь взяв Її не тільки душу, а й тіло.

Можливо це до воскресіння мертвих, щоб тіло знаходилося на небесах? Можливо! Згадайте пророка Іллю, який на колісниці піднявся з тілом. Де Його тіло зараз? На небесах! Єнох, в Старому Завіті, теж був взятий на небеса з тілом. Значить, на небесах можуть перебувати із тілами? Можуть! Так само і Божа Матір.

Божа Матір хоч і взята на небеса, але землю не залишала. Не залишила тим, що вона піклується про Церкву Христову, і про монастирі, і про кожного із нас, хто звертається до неї із щирою молитвою.

Всі ми знаємо, що Афон є уділ Божої Матері. Із за того, що Божа Матір піклується про Афон, то Афон залишається і до сьогоднішнього дня такою великою святинею у Православній Церкві.

Другий приклад, наша Києво-Печерська лавра теж є уділом Божої Матері і тому тут мощей багато, тому що святість, а святість тому, що Божа Матір піклується.

Подивіться на світ, скільки чудотворних ікон Божої Матері? Безліч чудотворних ікон. Про що ці чудотворні ікони свідчать? Ці ікони свідчать про те, що через них Божа Матір звершувала чудеса божественною силою, силою свого Сина Господа Ісуса Христа.

Ось ікона «Несподівана радість», чому називається «Несподівана радість»? А тому, що грішник приходив до ікони, молився і йшов на гріх. І одного разу Божа Матір явилася йому з немовлям і стала благати Сина свого, щоб Він простив гріх цьому грішнику. Спочатку немовля відверталося від цього грішника, із за його гріхів, а молитва Божої Матері до свого Сина навернула грішника до покаяння. То хто був причиною прощення цього грішника? Божа Матір, бо Вона просила Сина.

Кожна чудотворна ікона звершила не одне чудо, а звершує постійно чудеса. До Гербовецької ікони Божої матері звертаємось? Звертаємось. Чого ми звертаємось? А тому що отримуємо те, чого просимо. Так і по всій вселенній, хто звертається до Божої Матері, той отримує те, що просить, але не всі, а тільки ті, які мають віру. Бо якщо людина звертається до Божої Матері і віри не має, або сумнівається, може допоможе, а може і не допоможе, то в таких випадках це свідчить про те, що людина не має віри. Якщо будемо  з вірою звертатися до Божої Матері і до Христа Спасителя, то обовязково отримаємо те, чого просимо, а якщо будемо сумніватися, то це значить немає твердої віри, тоді не отримаємо того чого просимо.

Будемо, дорогі браття і сестри, в тяжких обставинах свого життя, звертатися до Божої Матері з вірою і Вона нам допоможе. Бо Вона землю не залишила, хоч і знаходиться на небесах».

Завершилося святкове богослужіння молебнем до Божої Матері перед її плащаницею. Святійший Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Успіння Пресвятої Богородиці та закликав на всіх Боже благословення.

Також, в цей день, настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек відзначай 65-ий день свого народження. Святійший Патріарх Філарет привітав отця Бориса зі святом, побажавши міцного здоров’я та благодаті Святого Духа у служінні Богові, Церкві і людям на многії і благії літа.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння з чином Погребіння Божої Матері

28.08.2019
Увечері 28 серпня 2019 року у Володимирському кафедральному соборі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння з чином Погребіння Божої Матері. Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Васильківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору. Після великого славослів’я, під спів Трисвятого (молитви […]