Патріарше богослужіння у Велику суботу

18 квітня 2020 року, у Велику суботу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Вечірню з Божественною літургією святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі столиці.

Патріарху співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель кафедрального собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Під час богослужіння читались 15 паремій зі Старого Завіту, які містять пророцтва про Воскресіння Христа.

Пропонуємо вашій увазі онлайн-трансляцію богослужіння Великої суботи з Володимирського кафедрального собору:

Велика субота — субота Страсного тижня, присвячена спогаду про перебування Господа Ісуса Христа у гробі і зішестя Його в пекло для спасіння душ померлих, а також готуванню до Великодніх торжеств, що святкуються в ніч із суботи на неділю. Це останній день перед Пасхою. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у гробі, ще не настало Воскресіння, але вже все наповнено предпасхальною радістю. У зв’язку з цим священнослужителі розпочинали богослужіння у чорному облаченні, але після читання апостола духовенство переоблачилось у білі ризи.

Після закінчення літургії Патріарх Філарет благословив хліби й вино.

Сьогодні о 23 годині Святійший Патріарх Філарет очолить Пасхальне богослужіння у Володимирському кафедральному соборі.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Пасхальне привітання Святійшого Патріарха Філарета (2020)

18.04.2020
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав парафіян і весь український народ з великим святом Пасхи – Світлого Христового Воскресіння (19 квітня 2020 року). Поділитися дописом: