Щороку 11 вересня Православна Церква вшановує пам’ять Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.
В цей день, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.
Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.
Після літургії Патріарх відслужив панахиду за всіма від віку спочилими. Також, з особливою ревність підносили молитви за воїнів, які захищаючи свою Батьківщину від російських окупантів на Донбасі, поклали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави.
Напередодні, 10 вересня 2019 року, у вівторок ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Свято-Володимирському кафедральному соборі.
Довідка: Святий Іоан Хреститель був посаджений у темницю царем Іродом Антипою, правителем Галілеї. Про його мученицьку кончину оповідають Євангелія від Матфея (Мф. 14, 1-12) і Марка (Мк. 6, 14-29).
У царя була законна дружина, дочка аравійського царя Арефи. Ірод залишив її і жив разом з Іродіадою, дружиною свого брата. Пророк Іоан неодноразово викривав його, але цар не посмів заподіяти йому зла, оскільки шанував Іоана Хрестителя як пророка і боявся народного гніву.
В день свого народження Ірод влаштував великий бенкет, на якому перед гостями танцювала Саломія, дочка Іродіади. Вона так догодила цим Іроду, що він поклявся перед гостями дати їй все, чого б вона не попросила. Саломія пішла до матері за порадою. Іродіада підмовила доньку просити голову святого Іоана Хрестителя на блюді. Ірод засмутився: він боявся гніву Божого за вбивство пророка, але не міг порушити необережну клятву.
Святому Іоанові відтяли голову і віддали Саломії. Злісна Іродіада закопала голову в нечистому місці. Але Іоанна, дружина царського упорядника Хузи, таємно взяла святу голову, поклала в посудину і поховала її на Єлеонській горі, в одному з маєтків Ірода. Тіло святого Іоана Хрестителя взяли його учні і поховали.
Згідно з переданням, поминати день усікновення голови Предтечі Господнього Іоана почали ще його учні. Але традиція свята та його поширення остаточно сформувалися в V ст.
Вшановуючи пам’ять святого Іоана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого посту.
Прес-служба Київської Патріархії