Патріарше богослужіння у 19-ту неділю після П’ятидесятниці

31 жовтня 2021 року, у неділю 19-ту після П’ятидесятниці, апостола і євангелиста Луки, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек, секретар Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді ієромонах Лука (Згоба) та соборне духовенство.

Після прочитання Євангелія Патріарх Філарет виголосив проповідь на тему євангельського зачала.

«Тільки що ми прослухали уривок із Євангеліє від Луки про те, як діє Слово Боже на кожну людину. Усі слухають Слово Боже, а діє це Слово на слухачів по-різному. Одні слухають – прослухали і забули. Ці люди подібні до зерна яке впало при дорозі і птахи подзьобали, і зерно ніякого плоду не принесло. Другі – з радістю слухають Слово Боже. І вони подібні до зерна яке попало на камінь, на камянисту землю, а камяниста земля тепла від каменю, і тому зерно скоро зійшло, а так як воно було на камені, вологи не було, то швидко засохло. Це зерно подібне то дих людей, які слухають Слово Боже, читають Євангеліє, з радістю приймають, але швидко забувають бо не мають глибокого кореня, тому що посіяне в серце камянисте, жорстоке. Третє зерно впало серед терня; і це терня заглушило його. Це ті люди, які слухають Слово Боже, читають, моляться, але житейські турботи перевищують і заглушають Слово Боже і воно не приносить ніякого плоду. А четверте зерно впало на добру землю, тобто на чисті серця і тому принесло багато плоду.

Дорогі браття і сестри ми повинні подумати до якого зерна ми належимо. До того, що птахи подзьобали, чи до того, що на камянисту землю, чи між терня впало? Яке в нас зерно? Чи може те, що впало на добру землю і принесло плід у стократ. Є і такі, не треба думати, що немає таких людей які приносять плоди у стократ більше ніж посіяли.

Тому, дорогі браття і сестри, будемо читати Слово Боже, молитися, відвідувати богослужіння, але щоб всі ці наші дії не були пустими, щоб вони приносили плоди. Ось, наприклад, мати і батько відвідують храм Божий, а про дітей своїх не турбуються; то які плоди вони принесуть Богові? Коли їх діти не віруючі. А чому вони не віруючі? А тому, що батьки у свій час не навчили вірі своїх дітей. Тому треба, щоб ми читали Слово Боже і це Слово втілювали у життя. І Господь допоможе нам, якщо ми будемо звертатися до нього, щоб Він послав нам Божественну благодать, щоб Слово Боже в нас не було безплідним, а приносило свої плоди і вкінці-кінців привело нас до вічного блаженного життя» – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Роз’яснення щодо незаконного указу митрополита Епіфанія

1.11.2021
Митрополит Епіфаній (Думенко) не є Предстоятелем Української Православної Церкви. Адже Предстоятелі Помісних Православних Церков обираються на Помісних соборах тієї чи іншої Православної Церкви. Такий порядок обрання Предстоятелів існує в Українській Церкві, а також в Грузинській, Румунській, Російській, Болгарській, Польській та інших Православних Церквах. Митрополит Епіфаній не був обраний на Помісному соборі […]