Патріарше богослужіння у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая

19 грудня 2021 року, в неділю 26-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек, протоієрей Іоан Київський та протоієрей Михаїл Трускавецький.

За Божественною літургією Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь:

«Дорогі браття і сестри! Сьогодні ми святкуємо пам’ять одного із найбільш прославляємих святих у Православній Церкві святителя і чудотворця Миколая. Святитель Миколай, ще будучи немовлям виявляв своє служіння Богу. Яким чином? У середу і пятницю не приймав від матері молоко; не свідомо, а не приймав. Святитель Миколай був таким ревним захисником Православної віри, що на I Вселенському соборі єретика Арія, який вчив, що Ісус Христос не є Бог, а є творіння Бога, ударив його. І за те, що святитель Миколай ударив Арія його позбавили сану. Але вночі, уві сні, Божа Матір явилася голові I Вселенського собору і повеліла повернути омофор святителю Миколаю. Таким був ревним святитель Миколай до Православної віри. Він не тільки захищав віру, він був дуже милосердним і допомагав усім. І тому не випадково, що святителя Миколая шанує не тільки Православна Церква, а шанують навіть язичники. Чому? Тому що він і їм допомагав своїми молитвами.

І ми, дорогі браття і сестри, завжди коли в тяжких обставинах нема допомоги ні від кого звертаємось і до Божої Матері і до святителя Миколая. І святитель Миколай не залишає нашу молитву не почутою. Тому особливо в теперішній час, коли Україна і весь світ страждає від коронавірусу, нам треба звертатися в молитвах до святителя Миколая, щоб він ублагав Бога, щоб Господь припинив цю страшну епідемію. І ми віримо, що по молитвах святителя Миколая Господь може це зробити» – промовив у своїй проповіді Святійший Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилось молебнем до святителя Миколая.

Патріарх Філарет привітав вірян зі святом та закликав на них Боже благословення:

«Поздоровляю вас, дорогі браття і сестри, зі святом святителя і чудотворця Миколая. Нехай Господь по молитвами святителя Миколая пошле нам Божественну благодать, укріпить нас і подасть нам радість у серця наші» – сказав Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У США відбулося представлення вікарного єпископа Філадельфійського Луки (Згоби)

21.12.2021
У день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, 19 грудня, в Сполучених Штатах Америки відбулося офіційне представлення вікарного єпископа Філадельфійського Луки (Згоби). З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета вікарний єпископ Лука відтепер зможе доповнити парафіяльне життя українських громад в США та Канаді необхідними архієрейськими благословеннями та чинопослідуваннями. Поділитися дописом: