Патріарше богослужіння у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Напередодні свята, ввечері 6 квітня, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі.

Із нагоди свята, 7 квітня 2023 року,  Святійший владика відслужив у соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Предстоятелю співслужило духовенство кафедрального собору.

Наприкінці богослужіння відбувся молебень до Пресвятої Богородиці, під час якого підносились прохальні молитви про заступництво і допомогу Пречистої Діви Марії. В кінці Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України від нашестя чужинців, а духовенство соборно заспівало величання Божій Матері.

Святійший Патріарх Філарет привітав парафіян храму зі святом Благовіщенням Пресвятої Богородиці:

“Дорогі браття і сестри, вітаю вас зі святом Благовіщення Пресвятої Богородиці!

Про яке Благовіщення йде мова? Мова йде про отримання звістки Діві Марії про прихід через Неї на землю Бога, Який визволить людей від гріха і смерті. Який би був стан людей, якби Господь не прийшов на землю? Людина б існувала, але тіло б повністю зітліло в землі, а існувала б лише душа, яка страждала б вічно. Така участь чекала на весь людський рід після гріхопадіння в раю Адама і Єви. Господь, маючи безмірне милосердя і всеохоплюючу любов до Свого творіння, прийшов на землю спасти Адама і Єву і всіх їхніх нащадків, тобто всіх нас людей від рабства гріха і смерті. І Господь не тільки спас людину, але й посадив людину в образі Господа нашого Ісуса Христа праворуч Бога Отця. 

Тому ми повинні дякувати Богові за милосердя і наше спасіння. Ми дякуємо Господу Ісусу Христу, який приніс нам радість. Згадаймо як ми радісно святкуємо Пасху Христову. Радіємо, бо ми стаємо причасниками Воскресіння Христового, і так само воскреснемо після своєї смерті у вічне життя, і смерті вже не існує для нас. Тому сьогодні ми святкуємо благовістя ангела Діві Марії, що прийшов час звершити це спасіння людського роду. Тому дякуємо Богові за Його милосердя і Пресвятій Богородиці, яка стала достойною з’єднання із Сином Божим”, – сказав Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської патріархії

{"item":{"showCaptionTitle":true,"showCaptionDescription":true},"lazy":true}

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим

8.04.2023
Православна Церква урочисто відзначає Вхід Господній у Єрусалим. Це остання неділя перед Світлим Христовим Воскресінням. День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: […]