Патріарше богослужіння у день свята Обрізання Господнього

14 січня 2022 року, в день свята Обрізання Господнього, коли Православна Церква вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської (379 р.) та святителя Петра Могили, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (1647 р.), Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 13 січня ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив у соборі всенічне бдіння.

На літії на вечірні Святійший Патріарх Філарет благословив хліб, вино, пшеницю та єлей, які згодом під час утрені були роздані вірним у храмі. Після полієлею, під час читання  канону, Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

Богослужіння завершилося молебнем до святителя Василія Великого та святителя Петра (Могили). Наприкінці богослужіння, Патріарх Філарет привітав віруючих зі святом Обрізання Господнього і закликав на всіх Боже благословення:

“Дорогі браття і сестри, вітаю вас зі святом Обрізання Господнього, а також із днем пам’яті святителя Василія Великого та нашого Київського святителя Петра (Могили). Обрізання, яке Бог повелів звершувати ще Аврааму встановлене для того, щоб відрізняти віруючих в Істинного Бога від язичників, які вірили в ложних богів. Обрізання в Новому Завіті замінило таїнство Хрещення. Якщо в Старому Завіті до віруючих в Істинного Бога належали обрізані, то в Новому Завіті до істинно віруючих належаті ті, що прийняли Хрещення

Господь Ісус Христос прийняв обрізання тому що Він прийшов у світ спасти людей від гріха та очистити людську природу. А для цього треба було цій людській природі виконати всі закони які встановив Бог, в тому числі і обрізання. І тому, як виконавець Заповіді Божій, Господь Ісус Христос виконав і цю Заповідь, і з цієї причини Він прийняв обрізання”, – сказав Святійший Патріарх.

Після закінчення літургії Патріарх Філарет привітав клірика Володимирського собору диякона Василія Дідуха з днем тезоіменитства.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Про Церкву, віру, молитву та молодість душі: Різдвяне інтерв'ю Святійшого Патріарха Філарета

16.01.2022
Як відчувати себе молодим у 93 роки? Що відчуває Святійший Патріарх під час богослужіння? У Різдвяному інтерв’ю Предстоятель Київського Патріархату поділився секретами молодості душі, розказав про особисті принципи та погляди на життя. Розповів про інститут капеланства та переконання у перемозі України над Росією. Поділитися дописом: