Патріарше богослужіння у день свята Обрізання Господнього

14 січня 2021 року, в день свята Обрізання Господнього, коли Православна Церква вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської (379 р.) та святителя Петра Могили, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (1647 р.), Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 13 січня ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

Звертаючись у своїй проповіді до вірян, Патріарх Філарет розповів, що Христу треба було обрізатися для того, щоб виконати той закон, який Він сам встановив.

«Сьогодні Православна Церква святкує Обрізання Господа нашого Ісуса Христа. Обрізання – було встановлене Богом у Старому Завіті за часів Патріарха Авраама. Для чого було встановлено обрізання? Для того, щоб відрізнити людину, яка сповідує віру в Істинного Бога від ідолопоклонників. І тому, постільки юдейській народ сповідував віру в істинного Бога, тому всі юдеї повинні були приймати обрізання. Але не тільки юдеї, але і ті люди, які належали до інших націй теж могли сповідувати віру в Єдиного Істинного Бога, і тоді ці люди теж приймали обрізання. Тобто, обрізання означало, що ця людина сповідує віру в Єдиного Істинного Бога.

Чому Господь Ісус Христос прийняв обрізання? А тому що Він прийшов у світ спасти людей від гріха. А для того, щоб спасти людей від гріха, людську природу, треба цій людській природі виконати всі закони які встановив Бог, в тому числі і обрізання. І тому, як виконавець Заповіді Божій, Господь Ісус Христос виконав і цю Заповідь, і з цієї причини Він прийняв обрізання.

Але в Церкві Христові існує інший закон. Якщо там, без обрізання не можна було належати до юдейської віри, до віри в Істинного Бога, то в Новозавітні часи не можна належати до Церкви Христової, якщо людина не прийняла Хрещення. І тому, хрещення є обовязковим Таїнством для того, щоб бути членом Церкви Христової. По цій причині Церква звершує Таїнство Хрещення над дітьми і дорослими.

Деякі християни дорікають нам. Як ви хрестите дітей, коли вони не можуть сповідати ще віри? Вони ще не розуміють в чому полягає Істинна віра, а ви православні, таких хрестите. Можемо ми хрестити чи не можемо? Можемо. На якій підставі? А на тій підставі, що Церква встановила для дітей восприємників, тобто, хрещеного батька і хрещену матір. Які обов’язки цих батьків? Їх обов’язки навчити цю дитину, коли вона стане вже свідомою, Істинній вірі. Тому хрещені батьки не виконують своїх обовязків, якщо вони своїх хресників не виховали у православній вірі.

Тому, дорогі браття і сестри, коли ви стаєте хресним батьком чи хресною матірю то майте на увазі, що ви берете перед Богом обовязок виховати цю дитину у православній вірі. Тому, нам треба турбуватися, щоб діти були своєчасно охрещені, щоб стати членами Церкви Христової. І тоді на цих дітей і людей розповсюджуються всі блага Церкви. Нехай Господь наш Ісус Христос напоумлює нас, щоб ми завжди виконували всі Заповіді і приписи Церкви, як це робив Господь наш Ісус Христос. Встановив закон обрізання і Сам прийняв обрізання. Ось так повинні поступати і ми».

Богослужіння завершилося молебнем. Наприкінці богослужіння, Патріарх Філарет привітав віруючих зі святом Обрізання Господнього та Новим роком і закликав на всіх Боже благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У Володимирському соборі звершили чин похорону української художниці-шістдесятниці Людмили Семикіної

16.01.2021
15 січня 2021 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі молитвою провели в останню путь заслужену художницю України Людмилу Семикіну. Поділитися дописом: