Патріарше богослужіння у день свята Покрови Пресвятої Богородиці

14 жовтня 2021 року, в день свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні ввечері, Святійший Патріарх Філарет очолив святкове всенічне бдіння.

Його Святості співслужило духовенство кафедрального собору. Після прочитання Євангелія Патріарх Філарет виголосив проповідь на тему свята:

“Дорогі браття і сестри, свято Покрови Божої Матері, яке святкує наша Православна Церква трапилося в Константинополі. Подія появи Покрови Божої Матері полягала в тому, що в Х столітті русичи, будучи язичниками, напали на Константинополь і тримали облогу міста. Тому мешканці міста зібралися у Влахернському храмі та молилися до Божої Матері за захистом. І в один момент блаженний Андрій з Єпіфанієм побачили як Божа Матір у небі покривала омофором місто Константинополь. Після цього в морі піднялася така буря, що нападники були змушені відступити. Ця подія і стала причиною свята Покрови Божої Матері, яке збереглося і святкується у нас на Русі.  

Україна шанує Покров Божої Матері і Божа Матір покриває нас своїм омофором, не зважаючи на всі труднощі, які переживає наш народ. Вона не залишає Україну, тільки треба до Божої Матері звертатися з вірою і Вона обов’язково нам допоможе, Своїми молитвами перед Сином.

Ми не тільки шануємо Покров Божої Матері, але і кожного дня звертаємося до Неї у своїх молитвах за благодатною допомогою і захистом від усякого зла, а, насамперед, щоб допомогла нам очиститися від гріхів і сподобитися вічного блаженного життя. Тому ми і шануємо Божу Матір і Її Сина – Господа нашого Ісуса Христа”, – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

За богослужінням підносились особливі молитви за наших захисників: за здоров’я і Божу допомогу українським воїнам на Донбасі, за зцілення поранених і за упокій душ загиблих за Україну.

Завершилося святкове богослужіння молебнем до Божої Матері перед її іконою. Святійший Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Покрови Божої Матері та закликав на всіх Боже благословення.

Також цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читав у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Пресслужба Київської патріархії 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет очолив молитву за Україну на Софійській площі столиці

14.10.2021
14 жовтня, у день великого свята Покрови Пресвятої Богородиці, в Україні відзначається день захисника України та день козацтва. Поділитися дописом: