Патріарше богослужіння у день свята Стрітення Господнього

15 лютого Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято Стрітення Господнього, тобто зустріч праведного Симеона з Богонемовлям Христом Спасителем в храмі Господньому, Якого на 40-й день після народження принесла Пречиста Божа Матір.

Напередодні свята, 14 лютого 2023 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі всенічне бдіння. За вечірнею була відслужена літія, а під час полієлею на ранній Патріарх Філарет помазував вірян освяченим єлеєм.

У самий день свята, 15 лютого, Святійший Патріарх Філарет відслужив у Володимирському соборі Божественну літургію.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Святкове богослужіння завершилось молебнем перед іконою свята та соборним співом молитви до Божої Матері “Царице моя, Преблага”.

Святійший Патріарх Філарет привітав парафіян храму зі святом Стрітення Господнього.

Вітаю вас, дорогі браття і сестри, зі святом Стрітення Господнього!

Про яке Стрітення, тобто зустріч, йде мова? Церква святкує зустріч праведного Симеона зі Спасителем. Історія цієї події така: коли Симеон перекладав Біблію з єврейської на грецьку мову, то він дійшов до слів, де написано, що “Діва народить Сина”. І він подумав, як це Діва може народити? І хотів виправити слово “Діва” на “жінка”. І коли Симеон про це подумав, то Господь через ангела йому відкрив і сказав, що він не помре до того часу, поки на власні очі не побачить здійснення цього пророцтва.

І проходили десятиліття і століття, а Симеон не помирав. Коли прийшов час і Йосиф та Марія прийшли в храм Господній на сороковий день, і тоді ж в храм, благодаттю Святого Духа, був приведний праведний Симеон. Так і відбулася довгоочікувана для Симеона зустріч зі Спасителем. Праведний Симеон взяв це Немовля і сказав слова: “Нині відпускаєш раба Твого, Владико”. Тобто, нині я побачив Тебе, Господи, очікуваного мною більше трьох сотень років, і нині спасіння прийшло всім людям. Саме цю подію святкує сьогодні Православна Церква.

Чому Церква святкує цю подію? У давнину, у І столітті, було багато людей, які увірували у Христа, але говорили, що Бог явився видимо (уявно), а в дійсності Бог не може мати тіло. І тому, не вірили у те, що Бог став Людиною. Для того, щоб довести, що Син Божий мав людську плоть, Церква встановила святкувати і Різдво Христове, і Стрітення та інші свята, які доводять те, що Син Божий дійсно став людиною, тобто прийняв людську плоть, не перестаючи бути Богом. Ось цю подію Стрітення ми і святкуємо кожного року.

Нехай Господь наш Ісус Христос, по нашій вірі, визволить Україну від бід, які вона сьогодні терпить. Можливо це? Можливо. Для Бога немає нічого неможливого. Там, де людський розум не може сприйняти це, все це Господь Своєю Божественною силою звершує.

Нині Україна знаходиться у тяжкому положенні і, здається, миру не буде ніколи на цій землі, але прийде час, і недалекий, коли в Україні запанує мир і Україна поверне Крим і Донбас, бо у Бога все можливо. Правда з нами, а раз з нами правда, то з правдою Бог, а там, де Бог – там перемога. Дорогі браття і сестри, не сумнівайтесь – Крим наш і Донбас наш.

Будемо прославляти Бога за Його благодіяння по відношенню до нашого українського народу” – сказав Патріарх.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"Україна переможе, повернемо Крим і Донбас, буде мир, бо з нами Бог", - інтерв'ю Патріарха Філарета YouTube-каналу "Киянин"

16.02.2023
Дорогі браття і сестри, пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета YouTube-каналу “Киянин”. Поділитися дописом: