Патріарше богослужіння у день свята Вознесіння Господнього

25 травня 2023 року Православна Церква святкує Вознесіння Господнє, одне з дванадцяти свят, які присвячені ключовим подіям євангельської історії. Вознесіння Господнє відзначається на сороковий день після Воскресіння Христового, тому свято завжди припадає на четвер.

Цього дня ми згадуємо події, що відбулися через сорок днів після того, як Ісус Христос був розіп’ятий на хресті і воскрес. Після Воскресіння Спаситель неодноразово з’являвся Своїм учням, зміцнюючи їхню віру і готуючи до зішестя Святого Духа на них – до П’ятдесятниці. У день Вознесіння Господь зібрав апостолів у Віфанії, на Єлеонській горі. Христос благословив їх і – як був, у плоті – вознісся на небо.

Вознесіння Христове зміцнює нашу надію. Той факт, що Христос людську природу возніс на небо, дарує нам надію, що й ми там будемо. Крім цього, Сам Христос говорив: «І коли піду й приготую вам місце, прийду знову й візьму вас до Себе, щоб і ви були там, де Я» (Ін. 14, 3).

В день свята, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні соборного духовенства, звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні, 24 травня, Святійший Патріарх Філарет відслужив у кафедральному соборі Всенічне бдіння.

На запричасному із словом проповіді до вірян звернувся протоієрей Борис Табачек.

Богослужіння завершилося святковим молебнем, після закінчення якого Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Вознесіння Господнього.

«Поздоровляю вас, дорогі браття і сестри, зі святом Вознесінням Господнім. Господь хоч і вознісся на небо, і сів праворуч Отця, але перебуває з нами завжди. І тому Він правдиво сказав: «Я з вами до кінця віку». А якщо з нами Господь, чого нам боятися? Нічого не треба боятися! Тому що Господь з нами і Він захистить. І якщо Він посилає випробування, то в якійсь мірі тільки, для того, щоб випробувати нашу віру і нашу внутрішню сутність – хто ми такі. Тому що внутрішній настрій і стан душі виявляється зовні, а коли все добре, то що твориться в душі людини ми не знаємо, а коли починаються випробування, тоді людина і виявляється яка вона є: чи вона патріот України, чи зрадник; чи любить свою землю, чи користується тільки плодами нашої землі. Тому, пам’ятаймо всі, що Господь не залишив землю, а керує всіма нами. А раз Господь керує всіма нами – не бійтеся нічого» – сказав Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У Володимирському соборі звершено чин похорону захисника України Вахтанга Барбакадзе

26.05.2023
26 травня 2023 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва було звершено чин похорону захисника України, грузинського добровольця Вахтанга Барбакадзе (1978 року народження), який віддав своє життя у боротьбі з російськими окупантами за волю України. Поділитися дописом: