Патріарше богослужіння у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня Православна Церква святкує подію Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до Єрусалимського храму.

З нагоди цього великого дванадесятого свята у Володимирському кафедральному соборі 3 грудня 2021 року ввечері було звершене урочисте Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Служіння літії, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею, звершив архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій. Під час ранньої, на читанні канону свята, Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм.

4 грудня, у самий день свята Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії в храм, Предстоятель Київського Патріархату відслужив урочисту Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Богослужіння завершилось молебнем до Пресвятої Богородиці та соборним співом молитви “Царице моя, преблага”.

Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Введення в храм Пресвятої Богородиці.

“Поздоровляю вас, дорогі браття і сестри, зі святом Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Пресвята Діва Марія готувалася вже з самого свого дитинства стати Матір’ю Сина Божого, а значить і Покровителькою всього роду людського. І тому протягом всієї історії людства, особливо України, ми бачимо заступництво Божої Матері. В чому ми бачимо заступництво Божої Матері? У тих майже 300 чудотворних іконах, які знаходяться в Україні. Значить через ці ікони, оскільки вони чудотворні, звершувалися чудеса. Ким? Богом, по молитвах Божої Матері. Тому Божа Матір і зараз не відступила від України. Ми повинні до Неї звертатись, щоб у цих тяжких обставинах, в яких ми зараз знаходимось, Божа Матір ублагала Сина Свого зменшити і подати Божественну силу Господа нашого Ісуса Христа перенести нам усі ці випробування. І ми перенесемо, перетерпимо з Божою допомогою, по молитвах Пресвятої Богородиці” – сказав у своєму вітанні Патріарх.

Предстоятель закликав на присутніх у храмі парафіян Боже благословення.

Згідно церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Анна, які не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках, привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством. До храму вели сходи із 15 високих сходинок. Маленька Марія, здавалося, не могла сама зійти по цих сходах. Але як тільки її поставили на першу сходинку, вона швидко подужала решту і, підтримувана силою Божою, зійшла на останню. Потім первосвященик увів Пресвяту Діву в храм Господній – у Святе Святих.

Глибокою тайною покрите земне життя Пресвятої Богородиці від дитинства до вознесіння на небо. Сокровенним було і Її життя в Єрусалимському храмі. «Якби хто запитав мене, – говорив блаженний Ієроним, як проводила час юності Пресвята Діва, – я відповів би: це відомо Самому Богу і Архангелу Гавриїлу, невідступному хранителю Її».

Але в церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалась в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і зростала в любові до Бога. На згадку про Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм Церква з древніх часів встановила торжественне святкування. Вказівки на звершення свята в перші віки християнства знаходяться в переданнях палестинських християн, де говорилось про те, що свята цариця Єлена побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвістя благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.

Пресвята Богородице, спаси нас!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"Треба багатіти в Бозі, тобто в любові до Бога і в любові до ближніх", - Патріарх Філарет

5.12.2021
5 грудня 2021 року, у неділю 24-ту після П’ятидесятниці в день післясвята Введення в храм Пресвятої Богородиці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: