Патріарше богослужіння у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня 2022 року в неділю 25-ту після П’ятидесятниці Православна Церква святкує подію Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до Єрусалимського храму.

Із нагоди цього великого дванадесятого свята у Володимирському кафедральному соборі 3 грудня 2022 року ввечері було звершене урочисте Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. За вечірнім богослужінням Святійший владика очолив служіння літії, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею. Під час ранньої, на читанні канону свята, Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм.

4 грудня, у самий день свята Святійший Патріарх Філарет очолив урочисту Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Його Святості співслужили собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Богослужіння завершилось молебнем до Пресвятої Богородиці та соборним співом молитви “Царице моя, преблага”.

Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Поздоровляю вас, дорогі браття і сестри, зі святом Введення в храм Господній Пресвятої Діви Марії!

Пресвята Діва Марія прожила в Єрусалимському храмі з чотирьох років до дванадцяти, і знаходилась у святому святих, тобто у вівтарі, куди первосвященник мав право входити один раз на рік. Вона жила в храмі Господньому, де очистилась від будь-яких гріхів. Вона була чиста і непорочна. Така Діва потрібна була Сину Божому, щоб Він від неї, чистої і непорочної, прийняв людську природу.

Ми шануємо Божу Матір, яка є своєрідною посередницею у нашому спасінні. Якби Пресвята Діва не була такою, то Син Божий не з’єднався би з людською природою. Бо Він з грішниками з’єднатись не може, а може з’єднатись тільки з чистою людською природою, якою була Пресвята Діва Марія. Тому, без Неї наше спасіння б не відбулось…

Будемо звертатись до Божої Матері, щоб вона допомогла нам у цей дуже тяжкий для України час“, – закликав Святійший владика.

Предстоятель закликав на присутніх у храмі парафіян Боже благословення.

Глибокою тайною покрите земне життя Пресвятої Богородиці від дитинства до Успіння. Сокровенним було і Її життя в Єрусалимському храмі. «Якби хто запитав мене, – говорив блаженний Ієроним, як проводила час юності Пресвята Діва, – я відповів би: це відомо Самому Богу і Архангелу Гавриїлу, невідступному хранителю Її».

Але в церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалась в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і зростала в любові до Бога. На згадку про Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм Церква з древніх часів встановила торжественне святкування. Вказівки на звершення свята в перші віки християнства знаходяться в переданнях палестинських християн, де говорилось про те, що свята цариця Єлена побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвістя благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У Києві звершили чин похорону загиблого за Україну грузинського добровольця Джамбулата Хоперія

5.12.2022
3 грудня 2022 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва було звершено чин похорону загиблого захисника України, грузинського добровольця Джамбулата (Джаби) Хоперія. Поділитися дописом: