Патріарше богослужіння у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня Православна Церква святкує подію Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до Єрусалимського храму.

Із нагоди цього великого дванадесятого свята у Володимирському кафедральному соборі 3 грудня 2020 року ввечері було звершене урочисте всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Під час всенічної була відслужена літія, за якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

4 грудня, у самий день свята Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці до храму, Святійший Патріарх Філарет у столичному кафедральному соборі відслужив урочисту Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство собору. Після прочитання Євангелія зі словом проповіді звернувся архієпископ Андрій.

Богослужіння завершилось молебнем до Пресвятої Діви Марії та соборним співом молитви “Царице моя преблага”.

Після відпусту Патріарх Філарет привітав вірян зі святом та закликав на них Боже благословення.

Згідно Церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким та Анна, котрі не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках, привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством. До храму вели сходи із 15 високих сходинок. Маленька Марія, здавалося, не могла сама зійти по цих сходах. Але як тільки її поставили на першу сходинку, вона швидко подужала решту і, підтримувана силою Божою, зійшла на останню. Потім первосвященик увів Пресвяту Діву в храм Господній – у Святе Святих.

У Церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалась в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і зростала в постійній любові до Бога. На згадку про Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм Свята Церква з древніх часів встановила торжественне святкування. Вказівки на звершення свята в перші віки християнства знаходяться в переданнях палестинських християн, де говорилось про те, що свята цариця Єлена побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвістя благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.

Прес-служба Київської патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

Привітання Патріарха Філарета з нагоди Дня Збройних Сил України

6.12.2020
6 грудня, з нагоди Дня Збройних Сил України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав військовослужбовців з їхнім професійним святом! Поділитися дописом: