Патріарше богослужіння у Димитрівську поминальну суботу

Свята Православна Церква в суботу напередодні дня пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського згадує всіх воїнів, що загинули за віру і вітчизну на полі бою, а також всіх спочилих православних християн.

5 листопада 2022 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі успівслужінні духовенства храму.

Після Божественної літургії була відслужена загальна панахида за спочилими воїнами, які віддали своє життя за волю та незалежність України та всіх від віку спочилих.

Свята Православна Церква як турботлива мати щодня молиться, як за живих, так і за померлих. Окрім щоденного поминання померлих в церковному році існують ще окремі дні, у які Церква по особливому поминає всіх від віку спочилих християн. Такі дні називаються Батьківськими поминальними суботами.

Спочатку у Димитрівську суботу було поминання лише спочилих воїнів, а потім разом з загиблими воїнами почали поминати всіх від віку спочилих православних християн.

Молитва за померлих – це найбільше і найголовніше, що ми можемо зробити для тих, хто вже відійшов у вічність. Їхні вічно живі душі відчувають велику потребу в постійних молитвах, вони вже не можуть самі за себе молити Бога за спасіння. Також молитва за померлих – це обов’язок кожного християнина «за померлого помолитися», що допомагає простити їх гріхи.

Святий Іоан Золотоустий говорив: «Постараймося настільки це можливо, замість сліз, ридань, пишних гробниць, допомагати покійним нашими за них молитвами, милостинями і пожертвами, щоб таким чином їм і нам отримати обіцяні блага».

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У неділю 21-шу після П’ятидесятниці Патріарх Філарет очолив воскресне богослужіння

6.11.2022
6 листопада 2022 року, у неділю 21-шу після П’ятидесятниці та день вшанування ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському патріаршому соборі міста Києва у співслужінні духовенства кафедрального храму. Поділитися дописом: