Патріарше богослужіння у неділю 25-ту після П’ятидесятниці

12 грудня 2021 року, в неділю 25-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек, секретар Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді ієромонах Лука (Згоба) та духовенство храму.

За Божественною літургією Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь на тему євангельського зачала про зцілення Господом Ісусом Христом скорченої жінки у суботу(Лк. 71 зач., 13, 10-17).

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі браття і сестри!

Ми тільки що прослухали уривок із Євангелія від Луки, в якому розповідається про те, як Господь Ісус Христос одного разу в синагозі зцілив жінку, яка вісімнадцять років була скорченою. Зробив добре діло, а начальник синагоги обурився за це. Не за те, що він її зцілив, а за те, що зцілив її в суботу, коли, на його думку, не можна було нічого робити.

І тому перед нами стоїть питання: у святкові дні – можна трудитись, працювати чи не можна? На думку начальника синагоги не можна, а Господь Ісус Христос протилежне вчить, що в неділю і в свято треба робити добро. Тому, що сама по собі праця не є зло, бо Господь засудив людей за гріх. Він сказав: «У поті чола свого будеш здобувати собі хліб». Тобто сама праця є виконання волі Божої. Але чому в суботу, тобто в недільний день чи в святковий день не можна працювати? А тому, що в цей день треба молитись Богу. А то серед нас є багато таких людей, які не працюють (у неділю), але й не моляться. І виникає питання: виконують вони заповідь Божу, вони ж не працюють? Не виконують. Чому не виконують? А тому, що не моляться. А треба в неділю молитись, бо сказано: «Шість днів працюй, а сьомий – Господу Богу твоєму». А ти сьомий день не приносиш Господу Богу, а лежиш, нічого не робиш, і думаєш, що виконуєш заповідь.

Виконує заповідь той, хто в суботу, тобто в неділю, святковий день, робить добро. Ось і Господь Ісус Христос показав приклад: в суботу зцілив людину, яка вісімнадцять років страждала. Тому, і ми – в неділю, і в святковий день повинні робити добро і тоді будемо виконувати заповідь Божу.

Нехай Господь наш Ісус Христос дає нам силу робити добро, як в неділю, так і кожного дня. І тоді ми досягнемо вічного блаженного життя на небесах” – сказав у своїй проповіді Предстоятель.

На запричасному до вірян зі словом проповіді звернувся клірик храму протоієрей Іоан Київський.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

Цього ж дня ввечері у Володимирському соборі Патріарх Філарет читав акафіст Покрову Божої Матері.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Постанови Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 13 грудня 2021 р.

13.12.2021
ПОСТАНОВИ АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ Української Православної Церкви Київського Патріархату Поділитися дописом: