Патріарше богослужіння у неділю 26-ту після П’ятидесятниці

6 грудня 2020 року, в Неділю 26-ту після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет, звершив всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек, протоієрей Михаїл Трускавецький та протоієрей Олександр Шмуригін.

Проповідь на тему Євангельського читання виголосив архієпископ Андрій.

У сьогоднішній притчі з Євангельського читання (Лк., 66 зач., XII, 16 – 21) розповідається про ставлення до багатства. Чому Ісус Христос звертає увагу на багатство? Тому що від нього залежить ставлення до земних благ і до небесних благ. І переважна більшість людей обирають не вічні, небесні блага, а обирають – земні. І тому йдуть неправильним шляхом. Господь навчає нас, як ми повинні ставитися до багатства, про що ми повинні турбуватися? Він каже, що ви повинні багатіти в Бога. Що значить багатіти в Бога? Не кожна людина може зрозуміти як можна багатіти в Бога. А це значить, що треба очистити свою душу так від гріха, щоб в твою душу вселився Бог і ти був багатий Богом, благодаттю Божою. Для того, щоб Бог був в душі, треба очистити себе від гріха, а очистити значить покаятися, любити, звершувати добрі діла і тоді Господь буде з нами.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого підносилися молитви  за припинення епідемії.

Нагадаємо, сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних Сил України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав військовослужбовців з їхнім професійним святом.

Пресслужба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

7 грудня день пам'яті святої великомучениці Катерини

7.12.2020
Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Олександрії Єгипетської Конста. Рідкісна краса та надзвичайний розум були притаманні  Катерині, яка вільно володіла іноземними мовами, досконало знала твори багатьох язичницьких письменників і філософів, відомих лікарів. Оголосивши батькам, що погодиться вийти заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, красі і мудрості, багато багатих […]